Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jiná anténa a wifi adaptér.

Může mi někdo vysvětlit toto? Koupila jsem si kartu TP-Link TL-WN781ND 150Mb. Anténu jsem nahradila za 8db TP link. Zlepšení žádné. Tak jsem na aukru koupila 10db anténu a vůbec nic se nezlepšilo. Nevíte proč? Pořád jsem na dvou čárkách. :-( Nenastavuje se to někde? Přeci není možné , aby anténa 2db byla stejná jako anténa 8 potažmo 10db.

interní pci wifikarty mají samozřejmě extrémně špatné umístění antény: z většiny úhlů signál přímo stíní plechová bedna pc + kabely, visící kolem antény. proto není žádné zlepšení poznat a šlo jen o vyhazování peněz.

částečným řešením je natočení pc anténou k routeru + odhrnutí kabelů bokem a jejich přivázánání.
lepší možnost je anténa se stojánkem a prodlužovacím kabelem 1 metr, může být i částečně směrová.

Je to velice jednoduche. Wifi je obojsmerna komunikacia a ty si zvysil vykon len vysielaca. Nemozes ocakavat prudke zlepsenie.
Druha vec je, ze cim viac zvysujes vykon vysielaca, tým viac dochádza k odrazom a k samoruseniu.
Kup k pci karte anténu s pigtailom a vodné ju umiestni.