Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI 970A-G43 - AMD 970

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Ohledně této desky MSI 970A-G43 - AMD 970. Mám dotaz ohledně pamětí ram,max na desce pro ram paměti je 2133mhz. Zkoušel někdo osadit třeba tímto modelem A-DATA DDR3 8GB 2400MHz Kit AX3U2400W4G11-DMV.Bude schopna deska vůbec rozjet na těchto ram pamětech.Vím že Paměť ram se přizpůsobit nejpomalejší ramce.V mém případě 2133mhz max běžně kolem 900mhz.Ale pokud jsou nad dimenzované??

Procesory AMD FX podporují oficiálně max. DDR3-1866.
Jinak napětí pro DDR3 má být 1.5V, což ty vybrané paměti nesplňují (1.65V). Navíc mají nesmyslně vysoký chladič, který ti může znemožnit instalaci lepšího chladiče na CPU.
Zřejmě nebude problém nastavit těm pamětem ručně v SETUPu režim DDR3-1866/1.5V, ale v tom okamžiku si zbytečně vyhodil peníze oknem. Navíc u většiny aplikací vyšší frekvenci RAM v reálném provozu téměř nepoznáš.