Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr mobilu do 10k

Ahoj,
chtěl poprosit o radu s výběrem telefonu.
Mé požadavky:
- android s jistotou aktualizace na novější
- 3 nejlépe 4 GB RAM, aby se mobil po nějaké době nezačal sekat
- vnitřní úložiště alespoň 32 GB
- LTE na česká pásma
- velikost displeje do 5,5"
- dobrý foťák
- delší výdrž baterie (kapacita okolo 4.000 mAh)
- čtečka otisku prstů
- rychlé nabíjení
- nejlépe Snapdragon
- ocenil bych i USB-C

Díval jsem se po internetu na nějaké modely, které by vyhovovaly mým požadavkům a našel jsem tyto:
Xiaomi Redmi Note 4 4GB/64GB Global
https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-note-4-64gb-stribr na/201007/produkt
Huawei P10 Lite
https://www.czc.cz/huawei-p10-lite-dual-sim-cerna/ 209885/produkt
Honor 6X 3GB/32GB
produkt
Huawei P9
https://www.czc.cz/huawei-p9-dual-sim-titanium-gre y/188253/produkt
Huawei P9 lite 2017
https://www.czc.cz/huawei-p9-lite-2017-dual-sim-ce rna/208557/produkt
Honor 8
produkt
Nubia Z11 miniS
https://www.czc.cz/nubia-z11-minis-seda/207771/pro dukt

Máte s některými z nich zkušenosti? Poradili byste mi, který z nich je podle vás nejlepší?
Děkuji moc za rady. :-)

Pokud ti jde o fotak, tak je to jednoznacne, Huawei P9.

Jinak starsi typy Xiaomi mely po case problem s digitizerem, takze ja bych moc Xiaomi nedoporucoval, ale treba je to v tomto novem OK, nevim. Nicmene fotak tak dobry jako v P9 rozhodne neni.

ZTE Nubia u nas neni moc rozirena a uprimne taky bych se toho obavam z hlediska kvality, tezko rict. Je mozne, ze bude OK, ale podle me je ten Huawei jistota.

Jinak ale kvuli fotaku, kdyz o to mas zajem, tak bych sel do premioveho a ne lite modelu a tudiz ten Huawei P9 nebo pripadne Huawei Honor 8.

Dwane Dibbley ty už radši neraď.

Mít 8x A53, 4 na nižším a 4 na vyšším taktu je absolutně k ničemu, marketingový tah.

Smysl má 4x A53-usporný + A72, který má výkon.

Výkon se ti bude hodit vždy. hlavně v budoucnu, takže ty mobily budou více méně stejně usporný.

Honor8 o proti Zenfonu vyhrává ve všem, kromě optický stabilizace(tak stačí chvíli neklepat mobilem).

Jestli bude aktualizace na budoucí android O ti nikdo neřekne.

Ona ta jeho veta z posledniho prispevku je v poradku, proc nebrat radeji uspornejsi procesor, kdyz nemam zajem hrat nejake narocne 3D hry. Blby je, pokud to vztahuje k tomu Zenfonu, protoze Snapdragon 625 neni zrovna nejpovedenejsi procesor a jako SoC nema pomer uspory k vykonu zrovna dobry a ani uspora sama o sobe neni zadny zazrak. To uz lepe vzit neco na Snapdragonu 65x, kde uz jsme u tech Cortex-A72. Naopak budeme-li se drzet dobreho pomeru ceny a uspory, pak jasne vedou levne Snapdragony 4xx.

V rodině máme Xiaomi (Redmi 2E), Honor 8 Premium i Z11 Mini S. Honor 8 je hodně dobrý, skvělé fotky a celkově top telefon, ale Nubia Z11 stála o 1/3 méně (12.000 vs. 8.000), dizajnovo mi přijde hezčí, nemá skleněná záda zvládne +- to, co Honor 8 Premium. Navíc má tlačítka pod displejem, prostřední je kroužek podsvícení indikační LED (velice hezké), po krajích jsou tečky s proměnnou funkcí zpět a menu, co komu na které straně lépe vyhovuje. Honor má ovládání na displeji.

Pokud chceš max. kvalitu, hlavně u fotek a top model nezávisle od ceny, ber Huawei P9 nebo Honor 8 Premium, pokud nejlepší poměr výkon/cenam ber Nubii Z11 Mini S za 7.990 Kč v pravidelné víkendové slevě u TS Bohemia.