Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr chladiče-socket AM3+

Dobrý den,

Odešel mi chladič procesoru, tak chci koupit nějaký nový, ale nemůžu se rozhodnout který koupit. Proto jsem se rozhodl napsat sem a poradit se s vámi.

Tady vám sepíšu nějaké moje požadavky:

PC case: Zalman Z11 Plus
CPU: AMD Vishera FX-8350 (socket AM3 plus)
MB: ASUS M5A99FX PRO R2.0 - AMD 990FX
Cena: do 1 000 kč
Samozřejmě co nejtišší a nejúčinnější v této cenové kategorii

Děkuji všem za odpovědi a pokud je vám něco nejasné, ptejte se, rád odpovím :)

Z vlastní zkušenosti bych vám k AMD typu FX#8350 doporučil volbu buď z :
1) Thermaltake Frio Silent 14
2) Be quiet! Pure Rock
- Navíc bych vám i doporučil, stáhnout trochu V-Core :i: (hodnota napájení vašeho procesoru), které je z 90% výrobcem nastavena zbytečně vysoko, u letních teplot se muže hodit a teplotu procesoru můžete stáhnout az 5-10C° co není zrovna málo ;-)
(Hodnotu V-Core stahujte opravdu v malém žebříčku, dejme tomu po 0.05V, nebo po 0.2 až do doby, az se vám nepustí Windows a pak po menších hodnotách zvyšovat az do stability)