Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pentium vs Celeron

Dobrý deň, mame doma staršie pc ktoré používame na databázu súčiastok a kreslenie pcb s procesorom Intel pentium 4 1.70Ghz a našiel som procesor Intel celeron 2Ghz tak sa chcem spýtať ktorý je lepší. Mb ho podporuje. Na nete sa mi nepodarilo nájsť žiadny test kde by boly tieto procesory. Vopred ďakujem za odpoveď.

Kdyz srovnas Celeron vs Pentium 4 (s.478) o stejnem taktu, tak Pentium je lehce vykonnejsi.
Tj v tomto pripade by to mozna bylo vyrovnane, pripadne minimalni rozdily (v radech desetin procent az procent).

Obecne by se ti asi nejvic vyplatilo koupit nejaky starsi PC na urovni C2D (klidne C2Q), daji se sehnat za cca 500 (C2D, 4GB RAM, 160GB disk, Win 7), coz mi prijde super cena pro vyuziti jako mas ty :-)