Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 1000€

Potreboval by som poradiť notebook
budem na intraku,takže stolny neprichadza do uvahy
cena je do +- 1000€
aby mi vydrzal minimalne do konca Vš ( čiže na 5 rokov)
vpodstate aby to bolo "delo" :D ... len aby som tam pustil World of tanks na vysokych na 60 fps, banished,simcity...
uprednostinil by som asi i7, ale môže byť aj i5.... :)

tak trošku mimo : maju prist tie i9, myslite si že s ich uvedenim na trh sa pusti dole cena ntb s intelom alebo to nebude mať vplyv? diki
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Za mna...ser na WoT, za rok dva si na tu hru ani nespomenies.
Pokial mienis studovat 5 rokov a nechces menit nb stanovil by som si ine priority.
- vydrz na baterie, ak si budes brat nb do skoly tak jeden z najdolezitejsich udajov
- rozmery...je rozdiel tahat kazdy den so sebou 2kg 14" alebo 3kg 15", samozrejme hry sa hraju lepsie na vacsom;o)
- zaruka, ak si kupis nejaky standard a pokazi sa, tak rataj kludne 2-3 tyzdne v servise a to je uz pre studenta pomerne dlha doba, ked je bez svojho nadobicka;o)
- 1000 eur je blbost, siel by som do 700-800 euroveho modelu, ten po 2-3 rokoch predal a znovu si kupil podobny model

Keby som ti ja mal radit tak by som siel kvoli NBD servisu do Dellu (navyse pomerne casto davaju 3y zaruku), asi do nejakeho Latitude, pretoze Dell bohuzial dava u vela modelov stale leskly displej (fuj) a samozrejmostou je vymena klasickeho disku za SSD, ak sa chces hrat tak aspon 500GB u teba. Rozsirenie RAM s tym musis pocitat tiez a grafika pokial tam nebude len integrovany Intel tak ti na obcasne hranie staci.
A neodpustim si...na hranie staci 30fps (minimalne), 60fps naozaj nepotrebujes.

na priležitostne hranie... preto chcem za vacsiu sumu aby mi vydrzal a nemusel som meniť za iny model...

Neodpustim si ale na 30 fps nestaci... hral som na tolko medzi 25-37 cca a proste na 60 je to ovela hratelnejsie...co ale vieš

Budes studovat nejake prirodne vedy? Lebo fyzika ti moc nejde;o).
Samozrejme, ze staci 30, musi to byt minimalne fps, ak ti to spadne pod 30 vnimas to ako zasklbnutie.
"Caro" 60fps je v tom, ze to je priemerny udaj a pri 60 fps mas tych prepadov opod 30 vyrazne menej ako priemernom 30 fps.
Preto som dal do zatvorky to minimalne.
Spat k nb....razim dlhodobu teoriu, ze ak mas teraz napriklad 1000 eur tak si kup teraz nb za 700, 300 si odloz, za 2 roky predaj nb za 400, doloz tych 300 a kup novy nb za 700.
PO 4 rokoch mas len 2 roky stary nb, ktory je vykonnejsi ako keby si si kupil teraz ten za 1000 a mal ho 4 roky.
Elektronika proste starne neuvderitelne rychlo a kupovat nieco na "5 rokov" je proste blbost.
Skoda, ze malokto to chape;o).

tu naražku si si mohol odpustiť,
k nb, nemaš zlu "teoriu", ...ale načo by som chcel meniť ntb pokial by mi fungoval..Ale rozumiem čo tym mysliš.. ALE zbytočne sa o tomto naťahovať, keď som si prišiel pre radu na konkretny typ nb (a nič ine), a povedal že mam max. takýto rozpočet.. nevadi ak aj za 800€, lepšie premňa, ale tak aby som sa po roku,2 nerozčuloval že začina blbnuť a tak. Myslim že sa chapeme :)

Spat k nb....razim dlhodobu teoriu, ze ak mas teraz napriklad 1000 eur tak si kup teraz nb za 700, 300 si odloz, za 2 roky predaj nb za 400, doloz tych 300 a kup novy nb za 700.
PO 4 rokoch mas len 2 roky stary nb, ktory je vykonnejsi ako keby si si kupil teraz ten za 1000 a mal ho 4 roky.
Elektronika proste starne neuvderitelne rychlo a kupovat nieco na "5 rokov" je proste blbost.
Skoda, ze malokto to chape;o).

Asi jsem taky malokdo :-) Pred vice nez 3 roky jsem si koupila notas za 25k (cca 900 €), porad jsem s nim spokojena a doufam, ze jeste aspon ty dva roky vydrzi. Akorat ja teda moc nehraju hry, maximalne nejaky browserovky nebo Pharaoha, cili v tomhle ohledu na pocitac zadne zvlastni naroky nemam. Nicmene fakt nevidim duvod si kazdy dva roky kupovat novej notas. Jeste tak maximalne mobil, a to jen v pripade, ze je levnej.

CZC: 16. 4. 2008 za 23 767 Kč vyřízená notebook MicroStar GX700PX-097CZ

Je to mozny? Asi bych mel pomalu zacit premejslet o novym notasu. :-)

Teda premejslim o necem podobnym co jsem daval odkaz, ale jeste uvidim, idealne by mi soucasnej notas mohl jeste aspon rok vydrzet.

Elektroniku je dobre menit v kratsich cykloch z viacerych dovodov.
- kratsia zivotnost suciastok...z mojho pohladu predajcu odchadzaju nb najcastejsie medzi 3-4 rokom zivota
- vyvoj...napriklad ak ches upgradnut RAM nb po 5 rokoch zaplatis vyrazne viac ako za rovnakovelku RAM sucasneho nb. Napr po 7 rokoch uz ani neupgradnes (je to len priklad, DDR2 sa este tusim zohnat stale daju, ale za nekrestanske ceny).
- bateria - jedna z najdolezitejsich veci na nb, pretoze aj pri najlepsom spravani na svete dochadza v priebehu druheho roku vacsinou skokovemu poklesu kapacity baterie
- zaruka...standard je 2 roky a kedze riziko 3-4 roku je z mojej statistiky velmi velke je viac ako vhodne mat nb, ktory ma zaruku aj po 3-4 rokoch (rozumej novy nb)

Keby si si kupila pred 3 rokmi nb za 600-700 eur a sluzil by ti doteraz mohla by si ho predat 200-300 dolozit a mas novy nb s plnou zarukou na dalsie 2 roky, s novou cerstvou baterkou, nezodratou klavesnicou, cerstvou grafikou (skoro najcastejsi problem pri pozarucnych reklamaciach), so silnymi pantami a kablikmi, ktore este nejaky ten rok vyrzia (zalomenie kablikov v pantoch je pomerne casty problem starsich nb) a pod.