Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde stáhnout antivirový program

Dobrý den!Odinstalovala jsem AVG a chtěla jsem sáhnout jiný antivir. Zkusila jsem stáhnout Microsoft essentials i AVAST.V obou případech se ukázala tato věta: ! Tento soubor může pokazit váš počítač. Můžete mi poradit, čím to může být? Mám Windows7 home premium a Internet explorer. Když jsem odinstalovala AVG, tak se mi sám zapnul Windows Defender.Evans

Odkud jste co stahovala ?
V prvé radě je zapotřebí dat dohromady nějaké body, k čemu a za jakým účelem proti čemu chcete byt chráněna ?
- Z FREE AV bych vám doporučil AVIRA a její verzi 2017, AVirus který děla to co po nem požadujete bez zbytečných reklam podobně :
AVIRA 2017 : https://www.avira.com/en/download/product/avira-fr ee-antivirus

- Přes jednoduchý vzhled, umí to co ma umet a z těch free patri mezi ty které se z toho všeho co dnes potkáváme dá do PC ještě nějak použít i pro méně znalé, nebo normální uživatele .
(zda-li bude i AVIRA ukazovat stejnou hlásku, mela by jste mit v tom samém okýnku dole moznost 'spustit')

- Instalaci proveďte jen základní, bez doplňků :!: Jako 'Password Manager', 'Phantom VPN' a vůbec ne 'Avira Speed UP', které vám budou nabídnuty během instalace.
(tím docílíte instalace opravdu jen užitečných prvků, nemusíte se bát, chráněna budete, jde jen o prvky navíc, které mnohdy s ochranou OS nebo sítě nemaji nic společného) ;-)

Nepotrebuješ žiadny ďalší antivírus. Máš zapnutý implementovaný Windows Defender - pre bežného používateľa úplne postačujúci.

[def.jpg]

Ak však túžiš mať ďalší antivírusový program, tak stačí vypnúť Windows Defender a potom si môžeš inštalovať ďalší, podľa mňa zbytočný antivírusový program.

Jde jen o muj názor, ale nevím jestli je defender opravdu v dnešní dobe dostačující, tedy až na Defender ve Windows 10, ale ten používa zcela jiný motor a celkovou strategii ochrany.
(i když proc né, je to zadarmo, je to integrované, ale WCry přes to přešel a infektoval PC v horším případě všechny PC v LOCALní síti jak nic a obdobné útoky jako uvedený WANCRY budou stále castejší tak radeji být připraven a pravidelně dělat zálohy PC které jsou kličové, nespolíhat jen na AVirus který slouží spíše jako prevenční ochrana)