Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade grafické karty

Dobry den všem, mam v plánu upgradovat me pc a to konkrétně grafickou kartu momentálně mam GTX 960 2GB a plánuji si pořidit rx 570 nebo rx 580 ale spíše 580.
Co myslíte vyplatí se upgrade a bude vše fungovat (zajíma mě hlavně zdroj, vím že rx 580 ma trošku jinou spotřebu jako gtx 960) https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-580-armor-4g-oc-4 gb-gddr5/212304/produkt

Ještě uvažuji o rozšíření RAM paměti z 8 na 16 GB, je vhodné upgradovat i toto, když je pc využíván hlavně na hry.

Mé pc je

CPU: i5 4460
zdeoj: Chieftec iarena GPA500wB8
RAM: 8 GB

Všem děkuji

Takže by s tím neměl být problém ? Jsem schopny zainvestovat třeba jen do RX 570, myslím si že pro FULL HD to bude bohatě stačit
Mám v pc prakticky jen procesor i5 4460 2x 4gb moduly a jeden pevný 1tb disk, žadné další přidavné karty, které by zvysovali spotřebu, taktovat gpu určitě nehodlam