Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade grafické karty

Dobry den všem, mam v plánu upgradovat me pc a to konkrétně grafickou kartu momentálně mam GTX 960 2GB a plánuji si pořidit rx 570 nebo rx 580 ale spíše 580.
Co myslíte vyplatí se upgrade a bude vše fungovat (zajíma mě hlavně zdroj, vím že rx 580 ma trošku jinou spotřebu jako gtx 960) https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-580-armor-4g-oc-4 gb-gddr5/212304/produkt

Ještě uvažuji o rozšíření RAM paměti z 8 na 16 GB, je vhodné upgradovat i toto, když je pc využíván hlavně na hry.

Mé pc je

CPU: i5 4460
zdeoj: Chieftec iarena GPA500wB8
RAM: 8 GB

Všem děkuji

Uz se vyrabi dalsi, kdyz dva mesice pocka, tak urco koupi.

---

Jinak Chieftec iArena jsou docela slusne zdroje ovsem vyhradne do kancl PC s integrovanou nebo nezravou grafikou, rozhodne k takovemu zdroji nepatri RX580.

8GB staci, ale samozrejme uz se dneska hraci poohlizi po 16GB, protoze 8GB je na hrane.

Tak uvidime, stejně momentálně karty nejsou dostupné tak počkám měl sem v umyslu kupovat jen ramky a GPU, do te doby urcitě našetřim víc, abych měl moznost případně koupit i zdroj a třeba se do té doby objeví i info o gtx 2000 řadě, které by měly podle toho co sem četl vyjít ještě letos. Upřimně jsem alepon s tou rx 570 počital, protože když se dívam na specifikace je minimalní výkon zdroje 450W

Takže by s tím neměl být problém ? Jsem schopny zainvestovat třeba jen do RX 570, myslím si že pro FULL HD to bude bohatě stačit
Mám v pc prakticky jen procesor i5 4460 2x 4gb moduly a jeden pevný 1tb disk, žadné další přidavné karty, které by zvysovali spotřebu, taktovat gpu určitě nehodlam