Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání notebooku

Dobrý den,

potřebovala bych radu jak snížit teplotu notebooku. Mám notebook Acer E5-572G-74LM a při využívání dedikované grafické karty zapnutím náročnějších programů 3Ds Max, AutoCAD, Photoshop (které potřebuji denně) vyletí teploty podle SpeedFan na šílené hodnoty GPU:84C, HD0:48C, Core0:88C, Core1:95C, Core2:91C, Core3:91C...v době měření zapnutá chladící podložka Zalman ZM-NC3. Hmatem má notebook nejvyšší teplotu ve středu klávesnice (okolo písmen K,L,M, mezerník)...touchpadu se nedá pomalu ani dotknut jak je horký a pokud bych na stranu ventilátoru postavila hrnek určitě by ohřál i vodu na kafe :D

Nemáte prosím někdo radu co s tím? Zatím notebook funguje v pohodě, kritická chyba v podobě modré obrazovky se objeví možná tak 1 za půl roku. Ještě mě napadá jestli by to nemohlo být výměnou paměti RAM....před několika měsíci navýšena z 8GB na 16GB... ale vysoké teploty okolo 70-90 měl už předtím, takže nepředpokládám, že tím to nebude.

Předem děkuji za odpovědi

Vzhledem k tomu, že tento NB se rozdělává celkem složitě, tak se do toho nechce ani většině servisů :D za výměnu RAM chtěli šílené částky a trvalo by jim to hrozně dlouho. Takže nakonec jsem podle návodu vyměňovala s kamarádem, teď už nemám problém to během půl hodinky zvládnout i sama... u servisů by se člověk nedočkal :D CLEAN IT už jsem objednala a přes víkend zkusím jestli vyčištění pomůže. Díky