Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte 100% medium na zálohovanie

Takže v predošlom článku som riešil problém že som prišiel o rodinné nahrávky z dovoleniek, potom čo sa nedali zálohovať na klasické DVD. Poraďte mi aké je zaručené medium na zálohovanie - pred tým som zálohoval na HDD ale odkedy mám win10, windows padá pravidelne. USB medium sa ukázalo ako nespoľahlivé ale súbory čo majú viac ako 4 GB - 25 -50 a viac zatiaľ musím zálohovať na USB lebo iné médium nemám. Dokonca Externé HDD čo som istý čas vlastnil sa ukázalo byť ako nespoľahlivé, odišlo len cca 3 dni po kúpe, putovalo tam odkiaľ prišlo. Kým z klasického HDD a USB sa aspoň časť dat dala získať späť z externého HDD to nešlo. Neporadila si ani RECUVA tak ako zaručene zálohovať? Na disku mám bežne súbory veľké aj 150 GB.

Ked mas nefunkcny PC ("windows pada") tak najprv potrebujes funkcny PC, az potom sa ti prestanu poskodzovat data. Windows nesmie "padat". Potom sa prestanu poskodzovat data.

(.. inac najlepsie na zalohy su dva mechanicke HDD kludne mozu byt za USB ramcom, ale nech disky su SATA. A overuj si tie zalohy cez "porovnat zlozku podla obsahu" v TC. Tretiu kopiu dat mas v PC, a tak zistis ze ktore data su dobre, ak zistis nezrovnalosti tym porovnavanim podla obsahu)

po těch letech už víme svoje:

potom čo sa nedali zálohovať na klasické DVD

normálně se dá vypálit jako datové soubory bez konverze, je to rukama.

odkedy mám win10, windows padá

je to rukama, každý neumí instalovat ovladače windows. upgrade není funkční instalace.
pokud je to nový hw, někdo zkoušel i memtest?

súbory čo majú viac ako 4 GB - 25 -50 a viac zatiaľ musím zálohovať na USB

to je z domácí kamery ve skoro nekomprimovaném formátu? zálohovat jde spolehlivě na druhý disk, je to opět rukama.

Externé HDD ... sa ukázalo byť ako nespoľahlivé, odišlo len cca 3 dni po kúpe

tipuju druhojakostní šity adata...

späť z externého HDD to nešlo.

...pro zpestření vytahované za chodu bez odpojení.
samozřejmě že i usb disky fungují, je to rukama.

ako zaručene zálohovať?

to řešíš marně už několik let, bývalé odpovědi jsou házením perel do chlíva, je to rukama:
1) na druhý pevný disk
2) na síťový disk (nas)
3) pokud něco potřebuješ přenášet, nikdy se originál souboru neukládá přímo na flashku. tam se kopíruje až soubor, který je uložený na disku v pc/na nasce. při tvém obvyklém poškození flashky tak soubor zůstane zachovaný ještě na dalším disku.

z jiného threadu:

prestal fungovať windows a ja som ho musel preinštalovať, z windowsom mi odišli i všetky súbory čo som mal na datovom disku

toto je 100% rukama.
systém může chcípnout jak chce, ale všechna data leží na disku - teddy dokud na to nesáhneš ty.
ledaže by někdo použil šifrování windows (home to naštěstí neumí) a i přes výzvu win si neuložil šifrovací certifikát (win má dost prasečí ovládání, ale opět je to samoadminem).