Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zjistit velikost microsd karty

Dobrý den, můžu poprosit a nějaký program, co se dá stáhnout na obchod play, aby mi zjistil skutečnou velikost paměťovky v telefonu....koupila jsem si ji z číny...ano, ukamenujte mě...ale chtěla jsem to zkusit.... a nejak se mi to nezdá. Včera jsem si tam kopírovala hudbu a fotky....fotky ok. Ale hudba mi některá nešla přehrát, nejdřív šla, pak nešla...tak jsem to smazala a stahovala néééé všechny najednou ale třeba po pěti písničkách...a to zatím šlo. Uvidíme až dostahnu zbytek...no nic, jen kdyby nejaký ten programek jste mi poradili....dekuji moc

Ked je to z ciny tak nezalezi co je na tom napsane.
Neviem ci existuje app na mobil na take veci, ja by som tam nakopiroval nejaky velky subor velkosti tej karty (napr. pospajane filmy prikazom copy a+b+c+d x) a potom porovnal podla obsahu v TC a videl by som kolko tam je vdneho alebo fake miesta.
Druha moznost je mozno skusit kompletny test povrchu v HD Tune ale neviem ci to aj zapisuje ale to je zas len pod win.
Tretia moznost je hladat si app na sektorovu kontrolu "povrchu" SD karty v mobile.
Ja by som volil 4.moznost vyhodit to ptz je to asi fake.

Je to fake,
žádný spolehlivý program jsem nenašel, když jsem si chtěl před léty z těhlech karet postavit SSD, běžně projde kontrolami HDD tune apod., včetně kompletní kontroly povrchu, nevím konkrétně jak to ojebávají, ale karta si cyklicky přepisuje data nová za starší, takže nejlepší způsob je nakopírovat plnou kapacitu čitelnými daty (filmy) a vyzkoušet funkčnost.

Ked to je normalny obchod v CR tak by to malo byt v poriadku, mas zaruku.

Ked budes ale porovnavat podla obsahu 64GB tak totalcommander asi zaplni celu RAM ked ti to bude chciet zobrazit a vsetko sa spomali a restartnes Win, neviem neskusam take veci :) Porovnal by som to asi radsej cez commandline prikaz fc (sucast windows), ten len postupne vypisuje co nesedi, nezabera RAM. Vypis si mozes dat do suboru redirectovanim vystupu za prikaz, napr. fc /b C:\film X:\film >vystup.txt ale pozor ten vystup.txt moze mat aj niekolko 100GB ak je tam vela chyb :)

Tak ked mas subor napr C:\Temp\subor a skopirujes to na SD kartu napr. E:\subor tak to porovnanie je
fc /b C:\Temp\subor E:\subor
ale to vypise 1riadok textu pre kazdy bajt ktory nesedi, takze toho vypisaneho textu budu kvanta. >C:\Temp\text.txt ten vystup ulozi do suboru ale musis mat poriadne volneho miesta.

(... prikaz sa da stopnut pomocou Ctrl+C ak ti to bude trvat moc dlho)
... ale tiez take veci neskusam na 64GB subor, takze moze byt ze aj ten prikaz zblbne ak to bude nad 4GB. 32bitove veci maju svoje limity.

Taky se dá porovnat kontrolní součty, když nesedí, tak je to špatně, když sedí, je velká pravděpodobnost, že je to dobře. Total commander (i double commander) je dokáže spočítat i ověřit. Ten totalcommander ve 32 bitové verzi opravdu zaplní ram, v 64 bitové verzi se mi to ale nikdy nepodařilo a porovnával i velké soubory (mám 16 giga a určitě jsem několikagigové soubory porovnával). Schválně se podívám, jak to dělá doublecommander, ale tam to neni tak userfriendly. fc je samozřejmě nejlepší volba, ostatně ono na takové a podobné úkoly je příkazový řádek kolikrát daleko lepší.

Tady se snad ty fejk karty nevyskytují, když koupíš u nějakého známějšího prodejce, mělo by to být OK.
Ještě je tu malá možnost, že to může mrvit telefon, třeba nepodporuje tuto velikost, nebo k ní špatně přistupuje, pokud máš možnost, testuj mimo mobilní telefon jen přes čtečku karet v PC.

Na to sa neda spatne pristupovat a keby to nepodporoval tak to nefunguje vobec, ale mozu byt napr. spinave kontakty alebo elektricky naprd signal ked to cinan odflakol ten telefon alebo kartu alebo obe veci. Ano jedna chyba este neznamena ze je to fake. Ale ja by som to uz potom stejne nepouzival.

Těžko říct, může tam být někde nějaké omezení, nějaký bit neprojde a je vymalováno. SD karta je pro počítač a vlastně pro cokoliv (třeba i arduino) na nejnižší úrovni paměť s určitým počtem bloků po 512 bajtech (možná těch 512 neni pravidlo). Pokud tvůrce sw nepočítal s takovou velikostí, může se stát, třeba že po sektoru 1023 neni 1024 ale zase 0 a už se přepisuje, co tam je (1024 jsem dal jako příklad). To že 32 bitové adresování (při elementech 512B) končí u 2TB neznamená, že to opravdu všechno zvládne. Zavzpomínal bych, jak dopadnul disk 256GB ve windows95, ale musim už jít (bylo nutné zapnout obsluhu biosem a ne vindowsem, protože windows to tehdy adresoval modulo 128GB).

kašli na nějaký" "obchod, třžiště, market, stóre", tam jsou polofunkční aplikace. Lepší je prostě ji dát do počítače. zkusit gparted, gnome-disks, nebo Správce disků a oddílů (diskmgmt.msc) v windows.
to ukáže reportovanou kapacitu. Ale i tak je směrodatný "test zaplněním" - zapíšeš nji celou daty https://www.raymond.cc/blog/test-and-detect-fake-or-counterfeit-usb-flash-drives-bought-from-ebay-with-h2testw/