Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využití disku na 100% + Záchrana dat

Zdravím, mám ntb HP 15-AF105NC, ntb je ještě v záruce tak ho určitě budu zasílat na reklamaci, ale dotaz je takový, že v něm mám uložená potřebná data a v servise mi neudělají zálohu, proto si je potřebuji zálohovat sám, než ho odešlu. Chyba je v HDD běží pernametně na 100% a dostanu se jen na plochu kde vidím spodní lištu a toť vše. Četl jsem na netu, že otevřít správce úloh a zadat novou úlohu explorer.exe, ale mě se nechce načíst ani správce úloh. Poradíte někdo jak je možné zachránit data? a zda by šlo snížit využítí HDD pod 100%, aby mi načetla aspoň plocha.
Systém : Win 10

Děkuji za případné odpovědi

niveo, já bych řekl, že počálu nic není, jen je windows tak zamořenej balastem, že se nehne.

zkus zajet do nouzáku, třeba takhle: http://wintip.cz/456-jak-spustit-pocitac-v-nouzove m-rezimu-ve-windows-10

vykopíruj si ev. své data a obnov do továrního nastavení.
hp má určitě také své recovery. disk nejede na 100% samovolně, disk něco využívá.

jinak tip v shellu(rozhraní)- mačkni dvakrát ctrl+alt+del (ctrl a alt drž, del dvakrát), když nereaguje. a spusť správce úloh.

Ahoj, děkuji za reakci, tak jsem se dostal do nouzového režimu přihlásil a pak stejně načítá jen kurzor a nic jiného nejde, když kliknu na start tak mi to napíše: Microsoft Windows Aplikace nereaguje, Pokud počkáte, je možné, že začne znovu reagovat. Chcete tento proces ukončit? Včera jsem ještě zkoušel ten Live Ubuntu a pc pak běží úplně normálně, jen se nedostanu na data na hdd.

Jen ten tip jsem nepochopil :) s tím rozhraním

tip je v tom tvém obrázku. vyzkoušet jak reaguje jádro (samotný windows) ne rozhraní (explorer).

https://support.hp.com/cz-cs/document/c04777955#Ab T3
c04092349

Provedení obnovení systému zničí všechny soubory na pevném disku. V případě, že jste před obnovením systému nevytvořili záložní soubory, nástroj Recovery Manager ještě předtím, než provede jakékoli odstraňování souborů, zobrazí výzvu k provedení této zálohy.

to je fakt drsný.

no nic, nejjednodušší cestu vidím v zkopírování svých dat v nouzáku z konzole.
http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_10 .php
pročti.

Neuvěřitelné, když už jsem ztrácel naděje, tak to vypadá, že se to povede, když už jsem byl opravdu zoufalý tak jsem resetoval ntb s držením shift a dostal se té nabídky jak jsem dával nouzový režim a objevil se mi tam Hp Recovery Manager a že můžu zálohovat soubory tak jsem si hezky vše vybral, co potřebuji zálohovat a již je 7% tak snad se to podaří, určitě dám vědět.

Veliké díky za Váš čas :)