Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C-STATES, off nebo on?

Zravím, necháváte na notebooku c-states v on módu? Je to pro stroj nebezpečné c-states vypnout? Pokud mám c-states zaplé, notebook nepříjemně ,,chroupe,,. Díky moc

jasně že on... Díky tomu mají dnešní procesory (potažmo notebooky) tak zázračně nízkou spotřebu (0.7W 4500U) vs například 10W (Core 2 duo 2008) V KLIDU , liší se to samozřejmě i na modelu procesoru, řadě. například některá čtyřjádra žerou víc a někde ten rozdíl bude menší.
Nevýhoda je právě potenciální pískání. Vadí nějak nesnesitelně, nebo to jen "slyšíš"? Je obětovaná spotřeba toho adekvátní?

A pískání může být přítomné jen při určitých stavech, pomocí throttlestop můžeš definovat, jaké úsporné stavy zakázat, takže nemusíš C-stavy konkrétně hodit přes palubu.