Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash player ve WIN10

Zdravím
po aktualizaci win10, mi přestal fungovat Flash player i když je nainstalovaný, ale údajně není aktivní, zkoušel jsem to dle návodu z adobe aktivovat, ale stále nic. Zkoušel jsem prohlížeč IE, Edge, Chrome. Flash player jsem odinstaloval a znovu nahrál, ale stále bez výsledku. Může mi někdo poradit jak dál. Děkuji.

loading...

A je vůbec potreba Flash Player? Okrem bezpečnostných rizík už neprináša nič, čo by sa nedalo riešiť inými technológiami. A pokiaľ nejaká stránka vyžaduje flash, nestojí o to ju navštíviť.

však hovorím, také stránky nestoja za to abys je navštevoval.

:beer:
stránky, které mi nařizují, že k přehrání nutně musím mít děravý a nebezpečný flashplayer, považuju za kus trusu a nenavštěvuju je.

nejdementnější přitom je, že ty stránky mají funkční mobilní verzi, tj. bez flashplayeru. ale na desktopu si vynucují shit od adobe.

Při své nevědomosti používám (jsem nucen používat) ten proklatý Flash Player. Pokud se chci dívat na pro mne zajímavé weby.
Používám to už od minulého tisíciletí a dosud jsem nezaznamenal nějaké "díry". Možná, že existují nějaké nebezpečné weby, kdy opravdu hrozí napadení počítače. Zatím se mi to nestalo...
Když čtu opakované výpady proti Flash Playeru mám dojem, že se jen dokola papouškuje něco, co kdysi dávno někdo napsal.

Ano, je to zastaralý křáp, ale zatím se obecně používá. Je někde popsán útok na počítač pomocí tohoto bazmeku? A za jakého webu byl veden?

Používám to už od minulého tisíciletí a dosud jsem nezaznamenal nějaké "díry". Možná, že existují nějaké nebezpečné weby, kdy opravdu hrozí napadení počítače. Zatím se mi to nestalo...

musím povedať že už len to čo ste napísali je nesmysl. To že to vy nevidíte neznamená že škodnú v PC nemáte. A díry to má, a jak "nezaznamenal nějaké díry"? to je úplná hlouposť, díry bežne používatel tiež vidieť nemusí, a už tobôž je zrejme nezaznamenáva. Spolu s kozakl tady píšete nesmysli, ale konajte ako myslíte, je to Váš PC. A jinak to že čteš o tom furt dokola a zdá sa ti že to jen nekto papouškuje, ehm, to zrejme preto že na tom nič nemení, flash player má plno problémov, asi pred dvomi mesiacmi som narazil na databázu bezpečnostných chyb flash playeru, cca 1200 problémov. A že môže dostať škodnú aj bez flash playera, je dalšia nesmyslná reakce, áno môže dostať lenže proč to škodnej zjednodušovať, alebo proč otvoriť dvere dalším?

počkajte, pohladám Vám tu databázu.

Mlocik-sntb

Tím, co "musíš povedať" jsi označil nás, BFU a programátory od Adobe za hlupáky, nad jejíchž úrovní vysoko vyčníváš...

Příspěvky v agresivním tónu s expresivními výrazy (nesmysl, hloupost, nesmyslná reakce) by měli admini rovnou mazat, nebo vlákno zastavit.

Chápu, že na fóru se nemusíme chovat jako v ústavu starých šlechtičen, ale nějaká brzda by měla existovat.

když to tak bereš, tak zrejme áno, ale ja o tom nevedel. V čase kdy flash player neboly technológie ktoré by poskytli tie možnosti čo flash player, ale to je dávna minulosť (teda až tak dávna nie).

To čo bereš za agresívny tón, je len tvoje, je to subjektívny pocit, ktorý nadobudneš prijatím informácií, ostatne ja to psal skôr v objektívnom merítku. Takže o chování eh, že to hovoria často aj niektorý ktorý sami využívajú tie tvoje "expresívne výrazy", ostatne to už je vec jiná, jestl ma požaduješ za "aroganta" je mi to u prdele, je to tvoj názor. Neprišiel som sem s cielom obkecávať vzťahy na poradne.

A náhodou, nezaslúži si arogant ako ja byť ignorován, proč vôbec sa mnou zabývaš?

teraz fakt netuším či trollíš, a zrejme keď jednou spomenu prdel už všetci idú na mna aký mám spôsob vyjadrovania a sám napíšeš zmrd? Nie si kus em... no zdá sa mi že každý tu pozerá na negatíva iných ale na svoje nepozrie že?

Je to síce ćesko-slovenská poradňa, ale radšej zvoľ zlatý moravácky stred z okolia olomóca, tam sa venovali elektronike, "katóda holomóc" - vadná helektrónka typu PCL 80, pričom možno tiež dovybavili legendárnu T603 bájnym "pertinaxovým karburátorem" z klasiky: Jáchyme hoď ho do stroje.

Je někde popsán útok na počítač pomocí tohoto bazmeku?

flash player se příliš nevyvíjí, vzhledem k tomu že jde už o zavrženou technologii, na mobilních a jiných odlišných platformách vůbec nezaváděnou. jediné nutkání ke změně jsou teddy kritické = bezpečnostní chyby.
když adobe každoročně vydá 10 verzí flashplayeru, něco není v pořádku.
velmi populární byl před 5 lety "policejní vir", dostávající se do pc právě cestou přes doplněk pro zranitelný flashplayer v prohlížeči s administrátorskými právy. není jediný, ale byl nejznámější.
když po několika desítkách chyb opět definitvně zalátali zranitelnost, vyšla na netu ukázka, jak na zapatchovaném systému spustit calc.exe (útočník by spouštěl něco jiného)
https://arstechnica.com/security/2015/07/adobe-fla sh-exploit-that-was-leaked-by-hacking-team-goes-wi ld-patch-now/
další (odkazy jen z jednoho zdroje, něco tu zrovna hledám):
https://blog.avast.com/2015/07/13/adobe-flash-zero -day-vulnerabilities-threaten-your-security/
https://blog.avast.com/2013/07/03/fake-flash-playe r-installer/
https://blog.avast.com/2015/08/20/infected-ad-netw orks-hit-popular-websites/

modifikovanou zranitelností je klasická barnumská reklama na podvodných webech s kradeným obsahem: stáhněte si od nás ještě lepší flashplayer.exe - děti na to skočí bez výjimky.

toto je super:

Příspěvky v agresivním tónu s expresivními výrazy (nesmysl, hloupost, nesmyslná reakce) by měli admini rovnou mazat, nebo vlákno zastavit.

já bych řekl, že první si začal microsoft, nebo v konkrétním případě adobe. kdyby neprogramovali hnoje, nebyly by oběti = tazatelé, a pak by nebyla potřebná žádná poradna.

Máš pravdu brtníku. Nějaká "technologie" se uchytí, rozšíří a potom se zjistí, že má spoustu chyb.
Cituji:
Z letošního průzkumu GFI Software provedeného mezi českými SMB podniky vyplynulo:
Nejzranitelnějšími systémy jsou v českých SMB firmách operační systémy (50 % firem), až potom mobilní zařízení (27 %) a aplikace (23 %).
Největší riziko pro IT správce představuje software Microsoft (42 %), Google (21 %) a Adobe (16 %).

Ale jak z toho ven, když se jmenovaní škůdci: Flash, Windows a Google tak rozřířili?

kozakl, normálne čučím, a čím dál, tým viac mi prijdeš mimo. A tie tvoje prirovnávania. Vieš že je to s tymi autami úplne niečo iné, ono sú to typy/ kategórie nezávislé na sebe. Ale prehliadač je závislý na OS, flash player ako modul pre prehliadač je závislý na prehliadači. Tak o čem kecáš? A Software je kód, žiadny predmet. Bezpečnostné chyby v softwaru nejdou prirovnať ku kategóriám áut. S búraním to nemá nič spoločné. Software má určitý počet bezpečnostných chýb, je možné využiť práve toľkými chybami a to jak moc je "deravý" určuje len kvalita kódu, resp. to jak ten kód napsal programátor. V prípade áut výrobca nemá často žiadny priami vpliv na to či jeho auto havaruje, a zvyčajne za to môže len vodič auta. Ale používatel určitého softwaru nemôže za to ako je daný software naproramovaný, a nevie to ovlivniť.

pochop že autá búrajú nezávisle na tom ako sú kvalitné. Ale software sa napáda práve skrz jeho chyby. Takže kvalita softwaru určuje aj množstvo škodnej ktoré využívajú práve bezpečnostné chyby daného softwaru. Není tam žiadny priami okolní faktor!

Alebo lepšie vysvetlené, software je len kód ktorý pevne určuje chovanie daného programu, teda pri danom vstupe má nastať daný výstup "bez vplivu okolných faktorov". U autách to či nabúrajú rozhoduje nielen výrobca, ale aj vodič, cestári, počasie, ľudia a autá v okolí. Čož software ehm, to jak má napísaný kód neovlivní ani používatel, ani nikto iný než sám programátor.