Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska

Zdravím mám dotaz ohledně základní desky počítače vím že se deska dá zelektrizovat a teď bych se teda chtěl zeptat jaký jsou způsoby tomu předejít aby se to nestalo a jakyma zpusobama se to může stát díky :)

Upřímně, Stachův web raději nesleduji a to si pamatuji dobu jeho vzniku. A ještě jsem neviděl "ESD" gumové rukavice! Je to nesmysl. Leda by si dělal samovyšetření předstojné žlázy.
Stačí nemít na sobě oděv z umělých vláken, netřít ebonitovou tyč Bursíkovým ohonem a jak výše uvedeno "vybít" se o nějaký uzemněný předmět a pracovat v místnosti s rozumnou vlhkostí, a třeba použít antistatický obal základní desky jako podložku při montáži OP a CPU.