Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acronis True Image 2015 mi znepřístupnil/smazal soubory na disku

Dobrý den, koupil jsem ssd disk 275Gb s přiloženým acronisem na klonování disku.
V pc jsem měl 60Gbsystémový a 1Tb data.
Postupoval jsem dle návodu, ale! - po restartu mám na všech discích jen ten systém- nic víc. Ve správě disků vidím že acronis mi na datovém terovém disku udělal z dat nepřiřazené místo (nainstalovalo se 60Gb systému, něco přece muselo zůstat nepřepsáno). Jak zachránit data? Zkoušel jsem free recuva, a ta mi ukázala že soubory nepřepsány (některé). Jenže jak vrátit aby byly zase vidět.Nechci jednotlivé soubory vytáhnout, chci aby zůstaly kde jsou a jen aby byli přístupný... Prosím poraďte, já už nevim.

Acronis nic neudelal, jsi to blbe nastavil, ona i ta stara neaktualni verze ATIH co ji priklada Crucial tohle neudela. Ikdyz teda je to stejne jety, ze si clovek musi jit na stranky Kingstonu a stahnout si od nich aktualizace, protoze Crucial na to z vysoka kasle.

Konkretne to u tebe vidim tak, ze jsis prepsal informace o oddilech a ted bude nejistejsi z toho opravdu ty data tou Recuvou vytahnout na jiny disk. Porad lepsi nez nemit zadna data. On i ATIH tam preci pise, ze si mas udelat zalohy dat nez se pustis do manipulace s oddily na discich.

typické je, že screen ze správy disků z současného stavu chybí a že oddíly na disku jsou nejspíš nepojmenované.
teď už je ti to houby platné, že by ses rozpomenul:
- jestli ten systém viděl zapojený ssd a proč jsi tedy nezvolil klonování na něj.
- které oddíly (system reserved, c:) jsi vlastně nechával klonovat a co přitom acronis vypisuje. on to bohužel neukazuje graficky, kdo jen odklikává a nečte, může být překvapen jako ty.

acronis nejméně 2x ukazuje velikost cílového disku, kterou jsi ignorovat a tak přepsal tebou špatně zvolený 1tb disk.

zpřístupnit přepsaný oddíl není jak, když jsi mu přepsal i mft tabulku souborů.
můžeš zkusit vydolovat jednotlivé soubory z 1tb disku na jiný externí disk - v testdisk nebo recuva, trvá to velmi dlouho.
ale ve tvých rukou je pravděpodobné, že zas přepíšeš nesprávný oddíl.

edit: to s tím dynamickým diskem by byl skvělý fór, tam už nepomůže ani svěcemá. mrchosoftí dynamický disk ti poskytne dočasnou iluzi, že jsi měl nějaké soubory.