Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dostupnost GK a kryptoměny - jak to funguje?

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jak vlastně "funguje" a jak je vůbec možné, že pár nějakých "bitcoinových" (nevím, jak se té nové měně říká) bláznů vůbec "může" takto destabilizovat trh a vykoupit v podstatě všechny běžně dostupné grafiky.

Chtěl jsem koupit RX570 ale jediná dostatečně výkonná grafika za ještě ucházející cenu je 1060 s trapnými 3 Gb paměti. přes 9000 za 6Gb jim nedám ani ve snu - takovou hodnotu ta karta zkrátka nemá...

Slyšel jsem, že ty RXka mají být na trhu až někdy v září.. Chápu, že je to pro AMD/prodejce prostě obchod a nemá žádný důvod to nějak brzdit - ale když na to nejsou výrobní kapacity, tak proč se to prostě toršku neomezí, aby si ty karty mohli koupit i normální lidi? Resp. proč ty upravené mining verze zatím nemají na vývoj situace vliv? - zatím se ještě neprodávají? - české obchody jsou naprosto vybrakované - 1070 je mimo můj rozpočet..

Byl by někdo schopen alespoň naznačit, kdy by se cena např. 1060 6Gb mohla zase ustálit na přijatelnější cenovce? - a má potom vůbec cenu čekat na RX 5xx? Abych zkrátka věděl, jestli se v horizontu nejbližších měsíců třeba vyplatí koupit i tu drahou 1060...

Děkuju moc - už mě to totiž hodně štve, tak bych alespoň rád věděl, co mohu v nejbližší době očekávat.

- Kup si 100X krabiček Raspberry + instalace "BFGMiner"/BITCOIN MINER ASIC/FPGA (s rychlosti okolo 300MH/S), nebo s x +- 100xUSB BitCointu = 100X 2W, coz je 200W, a maš to (minage -> spotřeba je velmi slušná).
(nejleší Minage v začatcích je virového typu, ktery instalujes do cizich pocitacu, taková levnejší možnost prozatím instalace SW do cizích PC bez vědomí majitele zůstává ilegální :-)).