Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dual USB charger - nabíjení dvou telefonů najednou

Ahoj,

sháním USB nabíječku do EU zásuvky pro nabíjení dvou Android smartphonů najednou. Zkoušel jsem už několik různých nabíječek (z eBay nebo českého elektra) a pokaždé byl výsledek stejný: při připojení druhého telefonu nabíječka začala tiše pískat a zahřívat se. Po půl hodině nabíjení se přehřála a přestala nabíjet. Ráno tak nebyl nabitý ani jeden z telefonů.

Máte prosím vyzkoušenou nějakou dvojitou nabíječku, která zvládne dva telefony najednou?

Fungovalo by např. toto? https://nabijecky-pro-mobilni-telefony-neoriginaln i.heureka.cz/nabijecka-emos-1704012400-neoriginaln i/specifikace/#section

Originální nabíječky k telefonům mají výstup:
- 5V, 1,5A
- 5V, 2A

Díky za informaci!

[6P3oTId.jpg]

Po pravdě ani ne ;)

Hledám cestovní USB nabíječku na dva telefony, která bude nabíjet oba. Budu nabíjet přes noc, takže mi je jedno, jestli to ty telefony nabije za 2 hodiny nebo 4 hodiny. Žádné rychlé nabití nepotřebuji. Z komentářů výše jsem ale pochopil, že aby to nabíjelo oba, musím mít min. 3,5 A, jinak je to oba nenabije (chování popsané v prvním příspěvku).

Pokud to lze vyřešit nějak jinak, aby to bylo fyzikálně spolehlivé a trvanlivé, dej prosím vědět jak. Díky.

Jenom pro zajimavost:

SGS5 nabijim nabijeckou na 700mA, nechavam to na ni pres noc a rano kdyz stavam je to nabity.

SGS4 nabijim bezproblemove nabijeckou s vystupem 1A. Nechapu proc, ale nekdy kdyz SGS4 strcim do te 700mA se nabije a nekdy ne a furt to zustane na stejnem vybiti jako kdyz to tam strcim. Mozna je to starsi baterii a ze uz je pro ni 700mA hranicni pro nabijeni.

Kazdopadne teda by asi vsechny nebo aspon naprosta vetsina telefonu (baterii) by mela byt normalne nabita nabijeckou na 1A a vice. Tudiz na dva telefony by ti mely stacit 2A, akorat to bude trvat dele.

Aby teda spis nebyl nejaky problem v jednom z telefonu, co presne za telefony mas?