Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání videa při přehrávání (HW není vytížen na 100%)

Zdravím,

měl bych jeden dotaz, mám ntb (Intel Core i7-740QM (6M cache, 1.73 GHz), paměť 4GB DDR3, ATI Mobility Radeon HD5730 1GB) WIN10 orig, s SSD diskem (ssd samsung evo 840 250gb). A můj problém je ten, že když pustím video nahrané z GOPRO 5 kamery s nastavením 1080p 60fps (bitrate kolem 30mbps) tak se video seká, počítač není vůbec vytížen. Pustím to samé video s nastavením 720p 60fps (bitrate kolem 30mbps) a vše běží vph.

Odkaz na video natočené mobilem, jak se video 1080p seká
jcyzD70Hwqg

Odkaz na video natočené mobilem, jak se video 720p už neseká
zjQ4eB-o5xM

Jako přílohu posílám foto při přehrávání toho 1080p videa, když se to seká.
Ještě bych měl podotknout, že jsem provedl čistou instalaci win10, ovladače a kodeky nainstalované a další věc, na druhém ntb (výrazně horší konfigurace) zkoušel sem i testy srovnávací (můj ntb vycházel ve všem líp) tyto videa běží normálně, plynule.

O přehrávač v jakém to přehrávám nejde, protože když toho video uploadnu na ytb, tak se mi to seká i z toho youtube při nastavení 1080p 60fps a když to nahrané video pustím na horším ntb při stejném nastavení tak to šlape plynule.

Natočil jsem na tu kameru vždy stejné video po bytě s různými nastaveními kvality
při puštění videa při 720p 60fps vše ok
při puštění videa při 1080p 30fps vše ok
při puštění videa při 1080p 60fps problém...
Všechny tyto popsané konfigurace na slabším ntb běží bez problému.

nedokážu za boha přijít na to, kde je problém, klasické testy PC mark, sandra, crystaldisk mark, nikde to nevykazuje žádnej problém...

na tom videu je krásně vidět jak se ten obraz sekne, rozkostičkuje a pak se zase rozjede, to sekání nevzniklo při natáčení tím mobilem, protože přesně takhle se to v tom ntb seká. Když to natočím znova, bude to stejný, opravdu to není tím telefonem.

edit: a pokud jste myslel, že problém vznikl při natáčení toho videa tou gopro5 kamerou, tak nevznikl, protože když toto video pustím na tom horším ntb, tak to běží plynule a bez problému, pustím to u sebe a seká se to a je jedno jestli je video na disku, či rovnou z microSD karty

odkaz na samotné video
http://www.uschovna.cz/zasilka/NN6V7X4T7SN52HVH-YL B/

nicméně jak jsem psal výše, když to video pustím na druhém ntb také s win10 a obyčejném přehrávači windows (s horším HW) tak se neseká, tudíž, video jako takové je v pořádku

jiný přehrávač sice vyzkoušt můžu, problém je v tom, že když toto video nahraju na youtube a pustím ho z youtube, při té konfiguraci 1080p a 60fps, tak se to bude také sekat a pokud vám sem dám odkaz na něj tak vám půjde bez sekání...takže ten problém je opravdu v mém ntb, ale není to tím že by byl HW na limitu, když to ukazuje skoro nulové zatížení CPU, HDD, ramek...

vyzkoušel jsem VLC přehrávač a něm to jde bez sekání, takže to je částečný úspěch, ale proč když to video nahraju na ytb, zapnu kvalitu 1080p 60fps, tak se to seká, snížím na 720p 60fps a jde to plynule (rychlostí internetu to není mám 100mbps od upc, připojení přes lan, když rychlost otestuju tak je vph, ostatně když to nahrané video pustím ve druhém ntb, tak je vše ok

dávám odkaz na uploadnuté video na ytb (mě se seká, na druhém ntb nikoliv)
Z6Tcdyj2OvQ

tady dávám odkaz jak mi to přehrává můj ntb
WsVhKFG0uhA

druhý ntb to zvládá krásně čistě, teď jsem vyzkoušel
ještě jedna věc to video se seká pokaždý stejně, ať to pustím kolikrát chci zasebou

konfigurace druhého ntb je v příloze, ale je výrazně horší, i když novější...

v opeře (poslední verze) stáhl jsem si do ní youtube center, našel jsem tam, že tam jde nastavit přehrávač bud flash a nebo html, seká se oboje, když pustím video v prohlížeči IE tak se to seká ještě mnohem víc, jiný prohlížeč jsem nezkoušel, v opeře jde zapnout H/W akcelerace, respektive to zaplé mám

divné je, že videa se 4k běží ok, videa 1080p 30fps ok, videa 720p 60fps ok, ale 1080p 60fps sekání... jinak když kliknu pravým na video na ytb tak mi to nenabídne žádné nastavení, jen nabídku youtube (kopírovat adresu videa atd.)

Keby to bolo cez flashplayer tak pravy klik na videu otvori nastavenia flashu a tam je zaskrtavatko ze HW urychlovanie.

P.S: u tych videi si vsimaj aj bitrate, je mozne ze to co sa seka ma omnoho vyssie bitrate, a nestiha ti pripojenie alebo neco. youtube moc nepouzivam tak neviem co tam su za bitrate a formaty. Bitrate nezavisi priamo na rozliseni, zavisi to od toho kto robil to video, napr. nejake 4k video moze mat nizsie bitrate jak 1080p video.

Ked si v centre sieti kliknes vedla pripojenia na ten text tak tam su podrobnosti a prenesene bajty a kazdu sekundu kuknes na cislo a vidis o kolko sa zmenilo :-) Alebo v spravci procesov je nejaka karta ze sledovanie HW a tam je aj siet a vidis kolko to taha mbps.

Antiviry si uz skusal poodinstalovavat alebo aspon povypinat ochrany v realnom case?

Skus aj ten flashplayer preistotu. (napr. v IE)

takže problém mám asi vyřešen i když nevím čím to je, dostal sem info ze prohlížeč chrome (já teda používám operu) používá standardně nějaký VP9 kodek, který neumí má grafika, ať prý zkusím firefox a dám si zobrazení statistik pro experty na tom ytb a musím tam mít mp4 kodek

nevyznám se v tom,dle přiloženého screenu mi přijde, že je to v obou prohlížečích stejné, nicméně ve firefoxu to přehrává bez sekání a krásně plynule (při 1080p 60fps)

takže jestli mi to někdo dokážete vysvětlit?