Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ideální GPU ke starší CPU

Zdravím,
Prosím o radu ohledně výběru GPU ke staršímu procesoru i5-3570K 3.40GHz, 8GB RAM.
Rád bych pořídil novou GPU do +- 6000Kč.
jde mi především o hraní pár let starších titulů (battlefield3,4,cs, apod.) rád bych samozřejmě i ty novější :)

Děkuji předem za radu :)

Keby mala grafika len GOP driver a ne legacy VideoBIOS, tak v nejakej moc starej (neUEFI) doske nepojde.
VideoBIOS (ako zvycajne kazda Option ROM) je ulozeny na karte.
Ale dosky od r. ca 2010 ci kolko su snad vsetky uefi, takze normalne to clovek nemusi riesit. A snad este karty maju spravidla VBIOS (alebo obe veci naraz, aj to sa tusim da, neviem zhlavy nabeton)

dá sa to,každá grafická karta to má...pokusy robiť grafiky bez vlastného VESA/VGA/Video biosu robil len NEC a Matrox,tieto karty sa dodávali do špecialne upravených zákl.dosiek a pracovných staníc a grafické karty boli v iných zákl.doskách nepoužitelné,problém by mohol nastať len v určitých typoch zákl.dosiek od ASRock,kde majú ich tvz.AGI zbernice,tie sú síce prispôsobené na použitie pci express kariet,ale fungujú v nich len presne vymedzené typy grafických kariet od určitých výrobcov,prípadne by mohol robiť problém u nvidií ich režim fast writes,ktorý už dúfam všetci výrobcovia zákl.dosiek vyriešili,už sa spravidla ani biosová položka nv fast writes enable/disable v bežných doskách nevyskytuje,takže predpokladám,že tento problém už v moderných zákl. doskách neexistuje...

A fast writes bolo naposledy snad na AGP ci kde.
V bios slangu "nv" neznamena nvidiu, ale non volatile memory t.j. napr. BIOS flash. Neviem kde si to videl.
Bavime sa ale uplne o niecom inom. (UEFI vs neUEFI - UEFI VBIOS sa nevola VBIOS, ale GOP Driver. Preto pisem ze dnesne uz nemusia mat "VBIOS".

absolutne si nič nepochopil a ani si nevieš po sebe prečítať,čo si predtým napísal,nikde nespochybňujem tvoj gop driver, efi ,uefi,AMD/ATI má štandartne vbios priamo v grafickom čipe už z výroby a to,čo mu dodáva výrobca grafickej karty sa buď doflešuje do externého čipu na karte alebo do internej flash-ROM v grafickom čipe,nvidia to má riešené od 7-mej generácie čipov rovnako,pedtým mávala len externý bios čip priamo na karte mimo grafického čipu..myslím že nemá zmysel už nič dodávať,končím....

BIOS neni v ziadnom grafickom chipe ale na flash (a je to uplne fuk ze kde fyzicky je). Dava ho tam vyrobca karty a bud tam da legacy VBIOS (ide na starych doskach ale nemusi ist na najnovsich legacy free doskach) alebo tam da GOP Driver a ten zas nepojde na velmi starych neUEFI doskach.