Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pumpa na vodnom chladdení

Zdravím,
včera ked som prišiel domov po pár dnoch a zapol som PC , tak som započul z môjho PC divné zvuky. Niečo ako klikajuci zvuk, ked ventilátor vám o kábel udiera. Tak som ho rozobral a skontroloval som všetky káble a ventilátory. Mám SSD disk, takže to určite nerobilo ten hluk. A z GPU to určite nešlo, pretože ani tam nemalo čo buchotať. Tak som sa zapozeral na vodné chladenie, presnejšie na CPU. Dal som si vyhladať chyby na YT a celkovo testy z vodného chladenia. Už to má cez 4 roky, takže ak by sa to pokazilo, tak by som sa nečudoval.

Mám CoolerMaster Seidon 120V [http://www.coolermaster.com/cooling/seidon/seidon- 120v/]. Na YT som našiel tento test. Ten klikavý zvuk mu vydáva keď má okolo 4V - 5V na displeji.[watch].
Našiel som aj video, kde to robilo chlapíkovy tiež a však zvuk klikania je pomalší ako môj a vraj do dvoch dní mu umrelo vodné chladenie. [watch]

Raz ked som zapol PC, tak to prestalo a hodnoty CPU boli okolo 75C až 90C+ V nečinnosti. Ked som ho znova reštartoval, kikavý zvuk zase bol počuť a však hodnoty boli v nečinnom 35-40C max 42. Dá sa nejako toto opraviť? Alebo mám už rovno kupovať nové vodné chladenie a toto odložiť do krabice. Bohužial ako som pvoedal, záruka už nieje možná, kedže je len na 2Roky.

Over si ze to mas zapojene na 12V a ze doska sa nesnazi tam regulovat otacky alebo co. Skus to pripadne zapojit rovno na zdroj cez redukciu. Alebo mas to rovno na zdroj napojene? Na obrazkoch nevidno ze co tam je za kabel.
Ci sa to da opravit netusim, ale ked je napatie ok a naprd pumpa tak asi potrebujes novy aspon ten diel kde je pumpa.

P.S. nerobi ten zvuk nahodou vetrak? zastavit ho mozes skusit prstom o stred. Ne o lopatky.