Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ps4 nebo upgrade PC?

Ahoj. Zajimalo by me, jak to vidite vy lidi, co mate zkusenosti s konzolema a zaroven pc. Jde mi o to, ze mam ps4 klasiku 1 tb verzi. Kupoval jsem to pred rokem,bohuzel jeste pred vydanim jinych verzi a dal jsem za to neco pres 12. Mam k tomu zaruku,komplet baleni,jako novej. Jde mi o to, jestli by bylo lepsi ho prodat a vylepsit svuj stavajici pc,nebo ho nechat,nove tituly hrat na psku a pc nechat na praci. Pc mam i5-2400- 16gb ram ddr3 1333mhz, starsi hdd s 5400rpm a grafiku gtx630 deska asus P8H67M-L. Nevim,zda prodat psko a za to pak koupit ssd a nvidii 1050ti, jestli by mi to pc zvladlo do budoucna hry alespon jako psko ( 30pfs? ) 1080p.To ma vetsinou psko max. Urcite bude casem gta 6 apod, coz optimalizuji ( snad ) i pro starsi pska ( ps4 pro by bylo lepsi :) ) nejak na tech 30fps, nebo by to tato sestava zvladla stejne? Mimo jine hry samozrejme. Ma cenu do toho pc dat prachy z pska,nebo je lepsi mit to psko na hry a pc pro praci? ( na pc upravuji foto-video ). Kdybych pak mel jen vykonejsi pc, na kterym bych zvladl to,co jsem psal hrat a navic bych i zvedl moznosti editace toho foto-video tak si myslim,ze je to plus. Jinak hry kupuju i na pc, i na ps4. Warez nepodporuji. Dekuji za Vas cas. Uz jste mi tu mnohokrat pomohli a ja si toho vazim...

nebo je lepsi mit to psko na hry a pc pro praci?

- Ono by to tak v podstatě mělo i být :-)
- Když už PS4 tak bych zvolil PS4 PRO k hraní her ve rozlišení FullHD na 60FPS (nativně i 4K).
(problém PC je ten, ze se musi často UPgradovat, což není zrovna levná záležitost a vyvojáře nezjíma že někdo nemá peníze na High End materiál, u konsol jsou hry přímo delané jen na jeden nebo HW podklady, i přesto že se nekdy potkáváme se špatnou optimizaci ale to byva z hodně velkého % spis problém hernich serveru
I když nejsem nejký velký hráč, používam kombinaci PC + XBOX/Windows 10, kde nekteré hry jdou koupit jen jednou a hrát na obou platformách + totožné savegame :i:)
.

Ono by to tak v podstatě mělo i být

Nemelo, je to moznost, ale rozhodne ne, ze by to bylo nejak preferovane.

---

Co se tyka dotazu tazatele, tak buh vi, jestli mezitim nebude PS5 a GTA6 treba vubec na PS4 nebude. Stejne jako se upgraduje pocitac, tak pokud chteji hrat uzivatele nove hry, tak musi upgradovat konzole, asi je tam ta doba do upgradu delsi, ale je tam.

Vyhodu Playstationu vidim v tom, ze na nej vychazeji exkluzivni tituly, takze uz z toho duvodu voli nekteri hraci PS. Na Xboxu moc exkluzivni hry nejsou a nebudou, takze tam je to ciste o krabickach, jak si to uzivatel doma rozmysli, ze by to chtel.

Ja treba nedam dopustit na PC a konzoli bych nikdy nekoupil. V pripade tazatele tam ale vidim problem, ze zvazovany upgrade je SSD+GTX1050Ti. Nevim, jak velke SSD, ale minimalne by melo mit 500GB ne-li vic a to neni nic levneho. Graficka karta pro nove hry v 1080p by mela byt GTX1060/6 a teda bude tazatel hodne nad limitem, za co proda PS4. Tudiz v tazatelove uvaze nevidim reseni a na jeho miste bych silne zvazil zatim zustat na PS4 a zacit setrit, aby do budoucna byly penize na novou konzoli nebo poradny upgrade pocitace.

Na Xboxu moc exkluzivni hry nejsou a nebudou

- Cože !?
Exluzivni hry pro XBOX jen pro tento rok :
(vypsané jen ty zakladni, neuvadím predešlé, nebo Forza, Halo)

Halo Wars 2
Narcosis : 28
Below
Crackdown 3
CupHead
Gigantic
Phantom Dust
Sea of Thieves
State of Decay 2
Tacoma

(jedna exluzivní hra za mesíc, není zrovna málo)

- Zbytek ti neberu, je to tvůj názor, uvedl jsem jen k čemu za jakym účelem bylo PC složeno, né marketingovou stránku.
(ono se to nezdá, ale % herních PC není zdaleka tak velké jak se může zdát, o proti kancelářskému, PRO nebo Server využití)