Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arduino UNO SCK,MOSI.MOSO

Zdravím.
Bych měl dotaz.
Když mam modul, který používá SCK,MOSI.MOSO

Jsou u arduina uno na pinech

SCK na D13
MOSI na D11
MOSO na D12

nebo také uprostřed vzadu na těch 6 kolikach.

Když modul zapojím na ty zadní,mohu ještě ty klasické digi piny D11,D12,D13 využít k něčemu jinému?

K arduino uno existuje schema. Najdes si ju googlom (hladas slova arduino uno schema) a zistis ze tie 2 miesta su vodivo spojene.
je to tak preto lebo ten tajomny 6pin je na offline programovanie programatorom, a tam sa pouzivaju tie piny na programovanie vtedy ked je vsetko ostatne v reset stave.

Takze nie, neni to na to aby si to pouzival inac.