Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučená teplota pro CPU

Dobrý den, chci se zeptat kolik by měl mít procesor teplotu. Mám procesor AMD Phenom II x4 925 4x2.81Ghz. Ptám se proto, protože se mi zdá, že se mi rapidně snížil výkon u her. Při hraní má procesor teplotu 68-70°C a při hraní se streamem má teplotu 70-80°C

- K10 DENEB (Dragon) by neměl přesahnou v LOAD-zátěži 70C° :!:
1) Zkontolovat 'Cooler', popripade i PWM/otáčky.
2) Stáhnout v prostředí BIOS trochu na hodnotě V-CORE (výrobci někdy v default nastavují umyslně trosku více).

- Jestli ti je na 80C je škubani, nebo tak zvané 'freeze' zcela normalní, kdyby šli ješte více, restartovalo nebo by se vyplo celé PC.

Možnosti ? :
1) Jes-li suchá thermo vodičová pasta, přepastovat.
2) Vyměnit Cooler za výkonejší.
3) Stáhnou V-Core.
(popřípade přes ty největší horka otevřít PC bednu )

Jestli ti je na 80C je škubani, nebo tak zvané 'freeze' zcela normalní, kdyby sli ješte více, restartovalo nebo by se vyplo celé PC.

Na 70°C-80°C se to seká. Občas se i vypne PC ale většinou, když nehraji.

1) Jesli suchá thermo vodicova pasta, přepastovat.

Pasta si myslím nebude suchá když jsem ji tam dával před rokem

2) Vyměnit Cooler

Nemá cenu příští rok budu mít Ryzen

3) Stáhnou V-Core

O kolik by mi to snížilo výkon?

(popripade otevrit PC bednu )

Ok :D

O kolik by mi to snížilo výkon?

V-Core je napajení procesoru, jemným snižením se stáhnou "teploty/TDP", bez opadu na výkon.

Nemá cenu příští rok budu mít Ryzen

- Tak kompatibilní cooler s AM3+ - AM4 , který pak použiješ na Ryzen :-)
(příští rok je daleko a určite to nebude 1 ledna 2018)