Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pořízení síťové WiFi PCI-E karty do PC

Zdravím,
Mám tento Router MikroTik RB 951Ui-2HnD : https://www.mironet.cz/mikrotik-rb951ui2hnd-router board-128-mb-ram-600-mhz-5x-lan-1x-usb-vc-l4+dp199 829/?gclid=EAIaIQobChMIj8LFi5-b1QIVkxgbCh3meAthEAQ YAyABEgIp5_D_BwE#25649483

Chtěl bych si pořídit síťovou PCI-E kartu do svého PC. Nemám s tím žádné zkušenosti, doposud jsem na svém starém PC používal síťový kabel.
V mém nejbližším okolí mají v obchodě s PC tuto ASUS : http://eshop.indigoumi.cz/detail/ASUS-Wireless-PCE N15-300Mbps-PCIE-card/230348.

Je dostačující ? Nemám si za něco připlatit ? Na něco si dát pozor při koupi ? Děkuji za názory a rady.

pokud trváš na pcie kartě:
- musíš si pořídit nějaký kabelový organizér (odstranit veškerou kabeláž z okolí antény)
- pc natočit zadní stranou = anténou směrem k routeru
variantou je externí anténa na prodlužovacím kabelu. teoreticky je lepší směrová anténa, jenže v bytě se signál šíří spíš odrazy a tam nemusí být zlepšení poznat.

taky je možné strčit do vzdáleného pokoje ap (třeba wa801), nastavené do režimu client. pc pak připojit normální síťovkou.

kromě šachování s pcie kartou či anténou, které je za vynaložené peníze často pro zlost, se dá jeden pc zapojit i přes usb adaptér (wn722 má v balení i usb prodlužovák, viz stínění case)

anebo je možné se vykašlat na wifi a obejít zdi přes powerline.