Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows zamrzává, poté nejde bootnout. Možná vada HDD?

Ahoj,
posledních pár dní mi Laptop dělá problémy. Při provozu z ničeho nic zamrznou všechny programy a následně i celý Windows. Laptop se následně restartuje, ale neúspěšně a naskočí černá obrazovka s error kódem "check cable connection! PXE-MOF: Exiting Intel PXE-ROM"
Poté se počítač opět restartuje a error skáče neustále dokola, dokud ho nevypnu natvrdo. Poté se bootne bez problému, ale po několika hodinách (někdy i minutách) provozu se opět freezne a celé se to opakuje znovu.

Testoval jsem chyby v paměti, ale žádné nenalezeny.
Při memtestu86 taky chyby nenalezeny.
Hledal jsem chyby na discích přes Windows, ale také žádné nenalezeny.
Dál už si nevím rady. Dočetl jsem se, že možná odešla grafika nebo HDD. Za případné rady předem děkuji.

PC spec:
Lenovo IdeaPad G700
Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @2.60GHz
8GB RAM
GeForce GT 720M - ovladače aktuální
OS Windows 10 Home

Vytáhni disk, profoukni konektory (lépe otřít kontakty vatovou tyčinkou namočenou v isopropylu), vrať disk zpět (štekry pořádně dotlačit, jak na desce, tak na HDD). Nepomůže-li, pak zřejmě HW problém (studeňák na MB nebo loučící se disk).

na jedné půlce obrázku je hdd scan bez chyb, na druhé hlásí "unknown attribute" neznámý problém, což si tak nějak vzájemně odporuje.

disk je samozřejmě extrémně podezřelý, když píšeš že selhává start systému, jen to není potvrzené měřitelnými hodnotami.
podle wiki jde o kritickou chybu, i když ji tato verze hd tune neznná:
https://en.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.#Known_ATA _S.M.A.R.T._attributes

zkus ten disk ještě v jiném pc, co bude hlásit.
obsah tohoto divného disku bych naklonoval na nový disk.

Věc se má tak, že momentálně nemám možnost vyzkoušet jiný hdd, ani ho vyzkoušet v jiném PC. Projedu to pomocí Seagate Tools a ještě jednou s HD Tune a pokud se něco změní, hodím sem screen. Spíš mě zajímá, jestli je to 100% vada HDD, nebo jestli je možnost, že za to může jiný hw, popřípadě sw. Pokud je to problém v HDD a bude se nadále opakovat, nejsnazší řešení bude dle mého koupit nový hdd. Od té doby, co jsem vyndal a znovu vložil hdd, se žádný crash nekonal.

zkus co ti k té chybě napíše crystaldiskinfo, ale nejspíš nic nového.
ten seatools nemusí být špatný nápad. výrobce pochopitelně píše, že neručí za ztracená data.

Od té doby, co jsem vyndal a znovu vložil hdd, se žádný crash nekonal.

i když tam nemáš chybu crc, jen "neznámou", ve stoláku může pomoct vyměnit datový i napájecí kabel. v notebůů ta možnost není.
leda že by ses někdy dopátral čísla plochého kabelu co vede od disku, obvykle na něm natištěno. a pak nějaký servis nebo ebay.

Všechny testy v seatools i HD tune i CrystalDiskInfo píšou, že hdd je OK. Vzhledem k tomu, že už to nepadá (zatím), nebudu to dál řešit. Pokud se problém vyskytne znova, zkusim vyměnit kabel, popřípadě vyměním celý hdd. Díky za pomoc.