Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nějaká porucha HW?

Něco hodně divného. Pokud si nechám v prohlížeči Windows zobrazit nějaký obrázek, a tak když ho zvětšuju nebo zmenšuju kolečkem myší, nebo klidně i tlačítky + a - na klávesnici, tak se při zvětšování/zmenšování ozývají z uvnitř PC chrastivé zvuky. Jsou to podobné zvuky jako z HDD ale poněkud tišší. Jo HDD to určitě nebude.
Ale připadá mi to hodně divné - jak může kvůli zvětšování obrázku vydávat chrastivé zvuky cosi v PC :?:

MSI 848P, Saphire Radeon 9550, Seagate Barracuda 200GB, Celeron D 2,66 GHz...

[mod]zmena kategorie (mif)[/mod]

Čau! To může být cokoli, disk klidně taky. Můj noťas taky občas podivně bzučí, velmi tiše z oblasti baterie - když jedu na baterku. A procesor nebo něco okolo je slyšet taky, když ztichne větrák. Takže bych se tím být Tebou nezabýval. Jako vždy bych ale zálohoval data, kdyby to byl ten hdd... Člověk nikdy neví.

Ještě mě napadlo že bych mohl zkusit PC rozdělat za chodu a zkusit uchem nějak lokalizovat z jaké komponenty ten zvuk vychází. Ale moc snadné to asi nebude. Nejjednoduší bude zjistit, jestli to nevychází z PC speakeru jak psal Jan Fiala, stačí udělat papírový trychtířek a jeden konec dát k PC speakeru a druhý k uchu.

Pokud se nepletu, tak to dělá jen v průzkumníku/IE, že jo? To se vyskytuje i u některých ASUS desek. Už se o tom někde mluvilo.. Nejsem elektrotechnik, takže tomu prd rozumim. Zvláštní, že se tak děje jen v některých aplikacích, přičemž původ zvuku je hardwarový a rozhodně nepochází ze speekeru či nějakých pohyblivých komponent.
připsáno: mif to poněkud upřesnil, díky za info

Jo dělá to jenom v průzkumníku.
Tak to mě potěšilo že nejsem sám komu to dělá, když se o tom píše.
Ale pořád nemůžu pochopit, jak může mít vliv zvětšování obrázků na hardware, že tento začne chrčet podobně jako v HDD.. A už vůbec nechápu jak takové zvuky můžou vůbec generovat ty součástky co na tom MB jsou.. Pochopil bych pískání, ale tohle?

...no kdyz uz jsi to nacal - dela to pri kazde zmene grafickeho modu a rozliseni (dokonce i pri zmene jasovych pomeru screenu). Nebudu tu resit, jestli se meni prikon GPU (ci CPU) nebo ma Mira usi jak batman, nicmene je to vec znama a tolerovana, neb na funkci HW nema vliv ani zbla. Howgh...

P.S. ten zvuk se podoba "skrtnuti" polystyrenu o zed ;-)

Omlouvám se za vytažení threadu, nechtělo se mi zakládat nový.
Jak byla deska nová žádné zvuky z toho nešly, asi před měsícem to začalo dělat to co jsem tu popsal - při změně velikosti obrázku to syčelo.
Po dalších 14 dnech to po startu začalo vydávat a dosud vydává zvuky jak z vodovodu - takové stálé jakoby syčení a chvilku po startu (tak 2 minuty) to třeba při scrollingu www stránky a obecně při zatížení CPU taktéž syčelo ale cca po 2 minutách to přestalo.
V posledním týdnu to při zátěží CPU syčí a cvrliká furt a je jedno jak dlouho to je puštěný.
Dá se očekávat že deska je na odchodu? Já myslím že jo. Ale zatím by mi to nejspíš na reklamaci asi nevzali, když to v podstatě jede.