Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit Trojana?

Potřebovala bych poradit.Existuje nějaký způsob, jak se zbavit trojského koně aniž bych přitom musela obnovovat celý systém? Celý den sem brouzdala na netu ale jedinné co sem objevila je buď naformátovní disku a ebo oprava v registrech, ty registry bych i zkusila ale jse laik, tak mám strach sedo toho pouštět na vlastní pěst, abych tam něco nepokazila. Avira Antivir Premium našel: Trojan-Dropper.Win32.Agent.dgo. - smazala jsem ho, ale při zapnutí PC naskočil znovu - pokoušela jsem se toho zbavit i přes Spyware Terminator, ale ten to taky nemohl odstranit, vyskočila jen hláška že to musím sama odinstalovat, ha ha ale jak? Pak sem se dočetla že to nejde léčit ani smazat... tak jsem se odhodlala napsat a prosím o radu. Mám Vistu home premium. Předem dík.

Změna předmětu, původně: POMOC!!! Jak odstranit Trojana??? (anarchist)

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\nlaapi.dll
O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\windows\system32\napinsp.dll
O10 - Broken Internet access because of LSP provider 'avsda.dll' missing
O11 - Options group: [INTERNATIONAL] International*
O13 - Gopher Prefix:
O16 - DPF: {3190CE28-0B6E-4133-A7D3-87D29CB92120} (ToolbarInetInstall Control) - toolbar.cab
O16 - DPF: {56762DEC-6B0D-4AB4-A8AD-989993B5D08B} (OnlineScanner Control) - OnlineScanner.cab
O18 - Protocol: tbr - {4D25FB7A-8902-4291-960E-9ADA051CFBBF} - C:\PROGRA~1\Crawler\Toolbar\ctbr.dll
O20 - AppInit_DLLs: eNetHook.dll
O20 - Winlogon Notify: igfxcui - C:\Windows\SYSTEM32\igfxdev.dll

O4 - HKCU\..\Run: [?????????] ??????????????e
O4 - HKCU\..\Run: [cmds] rundll32.exe C:\Users\Ivana\AppData\Local\Temp\gebaa.dll,c
F3 - REG:win.ini: load=C:\Users\Ivana\AppData\Local\Temp\gebaa.exe
O 1 - Hosts: ::1 localhost
---------------------------------------- -----------------------------------
tohle fixni,zrestartuj do nouzového režimu,vymazej eventuelní pozůstatky souborů :gebaa.dll a gebaa.exe . projeď to Avirou,nastartni normálně a znova antivir.

Díky za snahu mi pomoc, v nouzáku sem to sice odstranila, už to vypadalo fajn :-D ale pak sem zapla normální režim a ono se to znovu obnovilo :.(, musí to být nastaveno někde že by v registrech- to zrovna nevím jak tam vlézt. Ještě se po startu objevilo upozrnění, že soubor WIN.INI odkazuje na odkaz, který neexistuje (to byl ten nakažený, co sem v nouzáku "odstranila") a je tam napsáno, že ten odkaz mám z toho souboru odstranit, ale nevím jak se tam dostat:-(