Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce SCART -> VGA (D-Sub 15pin)

Ahoj,
mám doma DVD přehrávač RGB výstupem přes scart. Chtěl bych ho připojit k LCD monitoru přes VGA (RGB).

Monitor má S-video a cinch, přes které jde obraz z dvd přehrávače dobře.
Takže asi zvládne frekvence potřebné pro PAL. Osobně jsem zkoušel 25,30,50,60 a 100 Hz. Bohužel kvalite není nic moc, tak bych to chtěl zkusit přes RGB.

Šlo by to timto kabelem ?

http://www.elektrosat.cz/novy/shop.php?category=1&k =103&p=432

Zapojení
http://forum.zenega-user.de/uploads/post-24-1131539 654.gif

Díky

TV signál, včetně SCARTu je sice vertikálně na 50Hz, ovšem horizontální synchronizace je 15,7kHz, což většina monitorů nezvládne. Tento kabel je určen pro speciální případ přehrávačů KISS, které nejspíše umí přepnout zobrazení na >31kHz horizontálně, které je potřebné pro synchronizaci s VGA monitory.

Obecně se toto řeší buď kompletním převodníkem, NEBO tzv. scandoublerem, který "přidá" dvojnásobnou frekvenci. :i:

S-Video je normální videosignál, (tedy 15,7kHz), nicméně je již modulovaný, tj. nemá už R,G, B signály, ale jasovou a barvovou složku, což už má vliv na kvalitu (samozřejmě je to zase o dost lepší, než composite signál (barva, jas modulováno dohromady, a např. PAL, který je modulován dohromady ještě se zvukem).

Pokud má monitor a PC S-video vstup a výstup, je nejrychlejším (a asi i nejkvalitnějšímú způsobem připojení právě přes něj. Tak jako tak redukce Scart-SVideo je jen pinové přizpůsobení, nepoužijí se piny RGB, ale piny S-Video (SCART totiž obsahuje obojí)