Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce SCART -> VGA (D-Sub 15pin)

Ahoj,
mám doma DVD přehrávač RGB výstupem přes scart. Chtěl bych ho připojit k LCD monitoru přes VGA (RGB).

Monitor má S-video a cinch, přes které jde obraz z dvd přehrávače dobře.
Takže asi zvládne frekvence potřebné pro PAL. Osobně jsem zkoušel 25,30,50,60 a 100 Hz. Bohužel kvalite není nic moc, tak bych to chtěl zkusit přes RGB.

Šlo by to timto kabelem ?

http://www.elektrosat.cz/novy/shop.php?category=1&k =103&p=432

Zapojení
http://forum.zenega-user.de/uploads/post-24-1131539 654.gif

Díky

Pojede to jen s přehrávači Kiss, s ostatníma ne.
Je to jako redukce PS/2 - USB

To výstupní zařízení musí umět oba způsoby. Jakmile myš USB zjistí, že je v redukci do PS2 přepne se do PS2 módu. Pokud zapojíme tuto redukci k myši, která neumí PS2 protokol, tak nebude fungovat.
Tak samo to je i s tím kabelem.

Ak to ma SVideo a Composite vstup tak pouzivaj ten, naco chces silou mocou RGB? U RGB bude problem so synchronizaciou takze musis mat v kabli elektroniku, IMHO zbytocne komplikovane ten rozdiel kvality za to nestoji, nie je to az taky rozdiel.

P.S. ten kabel (bez elektroniky) ti IMHO fungovat nebude, resp. bude to zavisiet od monitora (ci je schopny pochopit synchro z composite signalu) alebo od prehravaca (ci sa da nastavit vystup synchro namiesto composite). Predpokladam ze u teba to nepojde.

TV signál, včetně SCARTu je sice vertikálně na 50Hz, ovšem horizontální synchronizace je 15,7kHz, což většina monitorů nezvládne. Tento kabel je určen pro speciální případ přehrávačů KISS, které nejspíše umí přepnout zobrazení na >31kHz horizontálně, které je potřebné pro synchronizaci s VGA monitory.

Obecně se toto řeší buď kompletním převodníkem, NEBO tzv. scandoublerem, který "přidá" dvojnásobnou frekvenci. :i:

S-Video je normální videosignál, (tedy 15,7kHz), nicméně je již modulovaný, tj. nemá už R,G, B signály, ale jasovou a barvovou složku, což už má vliv na kvalitu (samozřejmě je to zase o dost lepší, než composite signál (barva, jas modulováno dohromady, a např. PAL, který je modulován dohromady ještě se zvukem).

Pokud má monitor a PC S-video vstup a výstup, je nejrychlejším (a asi i nejkvalitnějšímú způsobem připojení právě přes něj. Tak jako tak redukce Scart-SVideo je jen pinové přizpůsobení, nepoužijí se piny RGB, ale piny S-Video (SCART totiž obsahuje obojí)

A aky mas vlastne problem?
Nie, ten kabel ani ziaden iny kabel ti k pripojeniu RGB->VGA nepomoze, jedine nejaky prevodnik. Aj keby zvladal tie frekvencie, tak bude problem so synchro signalmi.
Ak ma monitor vstup Svideo alebo composite, tak pouzi vstup Svideo alebo composite. Rozdiel oproti RGB nebude az tak velky. Nahouby obraz mas asi kvoli tomu ze monitor musi PAL rozlisenie (720x588 ci kolko) preratavat na svoje nativne rozlisenie, co robi asi naprd, ale to iste bude musiet robit u RGB.

Jde mi jen o to jestli by šel ten lcd monitor připojit tím kabelem DVi-> Component video. A jak to funguje, když dvi je digitální ? Používá ten kabel analogové piny co se vyskytují v dvi kvůli kompatibilitě, funguje na podpbném princim jak scart rgb -> vga viz. pův příspěvek ?

Co mozes skusit (ak sa ti chce zaplatit za nieco co nevies ci bude fungovat) je ten kabel na ktory si dal link v povodnej otazke (uplne na zaciatku), ten by mohol fungovat zavisi od tvojho monitora ci sa vysporiada so sync. signalmi. Na DVD prehravaci mozno bude treba niekde v menu prepnut vystup na RGB.
Ak ten kabel nepojde tak jedine prevodnik s elektronikou (aspon s jednoduchou na oddelenie a upravenie synchro signalov)