Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mrtvý D-link DSL-G684T

Mám tu na stole mrtvý D-link (viz předmět), u kterého selhalo flashování. Zkouším se do něj nějak dostat, ale zatím bezúspěšně, zkoušel jsem hardreset (12s držet reset při zapnutí), zkoušel jsem "výchozí" IP adresy (192.168.0.1, 192.168.1.1 a 10.0.0.138) a zatím bez úspěchu.

V manuálu je zmínka o TFTP, ale nic bližšího. Máte někdo bližší info? Nejvíce co jsem zatím našel, je manuál k DSL-624 na flashování OpenWRT..

Takže: řešení pro všechna zařízení obsahující AR7 čipset (klon MIPS od Texas Instruments, mající ADAM2 zavaděč; např. D-linky, Asus AAM routery apod.):

1. stáhnout nástroj CICLaMaB zde: index_en.php
2. stáhnout aktuální firmware
3. síťovku v PC přepnout na fixní IP 10.1.1.x (kde x= cokoliv od 2 až do 254)
4. Spustit CICLaMaB
5. do pole firmware naklikat odpovídající firmware
6. restartovat router a (ihned) následně kliknout na aktualizaci (End) - já to následně vyřešil v neprůvodcovském intefrace (ADAM2 je aktivní jen pár sekund po zapnutí routeru)

... po mně to chtělo ještě změnit parametry TCP/IP stacku registrech (a restart)

7. voilá .. router opět jede.

:-D

Tímto děkuji komunitě okolo OpenWRT (první stopa, aspoň jsem se měl čeho chytnout) a následně italské komunitě okolo CICLaMaB.