Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jsem zoufalý... Žádám o pomoc (Zvuková karta, ovladače CMI8738 problém )

Dobrý den.. Koupil jsme zvukovou kartu C-Media CMI8738, 6-kanál, zvuková karta, bulk

http://www.agen.cz/produkt/39/C-Media-CMI8738-6-kanal-PCI-bulk.htm

Tuto kartu se mi nepovedlo z provoznit tak jsem koupil dalši Zvuková karta GENIUS SoundMaker VALUE 5.1 PCI

http://www.hardware-prodej.cz/?Mode=StiList&StrId=5297

boužel tuto kartu se mi také nepovedlo zprovoznit obě dvě karty používají ovladače C-media CMI8738 a při instalaci těchto ovladaču se mi resetne pc a Windows XP už nenaběhne po odpojeni zvukové karty. Windows běži opět normálně. Prosím o radu , nové ovladače, nastavení biosu atd.. Jelikož manual k oboum zvukovým kartám je v angličtině tak nevím co dělat. Nevím jestly je to v PCI sběrnici nebo v těch ovladačich snad budete vědět vy. Ale sběrnice jsem skoušel 3 a pořád stejný problém. Windows napíše nalezen nový Hardware, instaluju a konec. Předem děkuji za nějakou radu :-( jsem opravdu zoufalí.

Nevim, kolik jsem za ni přesně dával, ale je to možné. Jsem student nemam moc peněz. Mam doma obě dvě, které jsem sem dával... Ta základní deska je Asus A7V600-X . Mám šrot pc, v létě bude nový. Ale to je ještě dlouhá doba. Ted jdu skusit ten tvůj postup děkuji.. Pak se ozvu

ale jo jsou i za 150Kc a jedou. Minuly tyden jsem resil po telefonu podobny pripad se stejnym chipem. To cd melo ovladace bez exe soboru (aspon to dotycny tvrdil) a musely se primo vybrat (coz nebylo mozne mu vysvetlit). Stahl si z netu jine se auto instalaci, akorat se muselo dat pozor, aby se neistaloval chipset desky ale jen ovladace zvukovky (bylo to nejaky univerzalni).

Chápu to, jako že systém už naběhne. Řekni, mýlim-li se. Teď jsem zapojil tu svou kartu a použil tyto ovladače http://www.download.com/C-Media-CMI8738-WDM-Driver- Windows-XP-/3000-2120_4-10495782.html

Jsou reproduktory zapojeny do správné zdířky (určitě zelená, jiné mohou měnit svou funkci podle nastavení)?

Nehlásí správce zařízení nějaké potíže týkající se zvukové karty?

Je v systému nastavena jako zařízení pro přehrávání ona zvukovka? (ovládací panely -> zvuky a zvuková zařízení -> záložka zvuk -> nahoře je položka "Přehrávání zvuku")

tak ja nevim, mate vpravo na liste reproduktor, neni ztlumen zvuk nebo vypnut ? Ve spravci zarizeni je vse ok ? Tak na okraj - proc jste vlastne kupoval externi kartu kdyz mate na desce int. zvuk ? Abychom se nedostali k tomu, ze mate vadne vystupni zarizeni tj. repro ci sluchatka. Nechci vas podcenovat ale vse je mozne.

Už je vše v pořádku. Zvuk jde. Novou zvuk kartu jsem koupil jelikož int. přestala správně pracovat občas šel jeden reprák a občas dva. Ted už je to v pořádku jde jich všech 5. Ještě rozchodim microfon a je to. Takže děkuji vám mnohokrát..
(Závěrem je to: Na toto zvukovou kartu opravdu musi být vypnutý gameport v Biosu)