Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Switch je vadny?

Zdarek.

Mame ve firme swich - gigabyte, od Dellu, 8 portu, fullduplex, myslim ze je to typ 2508.

Na switchi je 6 PC se 1GB sitovkama nastavenymi na fullduplex, 7 port zabira pripojeni na venkovni hub a dale do internetu. Kdyz kopiruju data z jdenoho PC do druheho, tak obcas se stane, ze to kopirovani na chvili zustane stat. V mereni vykonu, citac na prenos po siti to v tu chvili signalizuje, ze sitovka prestala prenaset data a za dve az pet vterin se to zase normalne rozjede.
Citac na chyby je stale na nule a na switchi dioda, ktera by mela zasignalizovat kolize je neustale zhasnuta, druha dioda na prenos ve fullduplex 1GB stale sviti, takze to vypada, ze je vse v poradku.

Otazkou je kde a jak hledat chybu ?

Switch nema zadny diagnosticky software, ale kolega si mysli, ze je problem ve switchi a chce koupit novy. Me se to nezda, tak potrebuju poradit, jak odzkouset switch, abych mohl rici, zda je v nem chyba nebo ne.

Co se tyka poslednich prispevku :

Nechci to uplne specifikovat, ale specialni aplikace dela to, ze po LANce taha temer neustale (dejme tomu 1x za hodinu) z jednoho PC (server) na jine PC (klienti) sadu az 50ti cca. 50MB souboru. Na klientovi se soubor zpracovava a po te odesila zpet na server.

Je to podivne, ja vim, sam bych dany problem z tahanim souboru tam a zpatky resil uplne jinak, ale proste toto je dane a to ja nemohu ovlivnit.

Dobry napad s krizenym kabelem, vyzkousim.

Rychlost prenosu dat je az 40MB/s, takze se skutecne 1Gb switch vyuzije.

U jedne je pouze moznost 1000 Full a u druhe je 1000 Auto (nejspis ze se jako bude chovat podle toho k cemu je pripojena).

Jinak dneska se switchi nemuzu venovat, tak akorat odpoledne zavolam do Dellu a zkusim se s nimi domluvit, aby se na to prijel nejaky technik podivat.