Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odkial stahovat legalne ?

Dobry vecer prajem

Viete mi poradit z akych stranok mozem stahovat filmy,dokumenty,hudbu?

Nie je problem si aj zaplatit, co poznam tak rapidshare, rozmyslam ze si predplatim, pozna este niekto inu stranku ?

Dc++,torrent reactor?je daco lepsie ako rapidshare?nemam problem tak isto dat moje subory ako protisluzbu

a viete mi poradit este ako sa da stahovat z youtube?

dakujem pekne a zelam pekny vecer

Stahování v našem státě legální je, nelegální je to nabízet. Takže pokud si najdeš na nějakým diskuzním fóru odkazy na veřejné servery, můžeš sosat. To, že se to na ten server dostalo, je problém toho, kdo to tam dal, tvůj problém už to není.

Sosnu = chci použít, nechci použít = nesosnu.

Krásně řečeno, kdyby se tenhle názor zevšeobecnil, mohla by z něj být morální zásada jakožto ideová platforma.

Něco obdobného bylo vysloveno v KB2, kde později killnutý Bill filosoficky odhalil zásadní problém života: "Plácá se rybička na podlaze, neplácá se rybička na podlaze...

Torrenty původně vznikly za účelem distribuce nových verzí Linuxu, kdy by mnoho uživatelů zahltilo server. Přes torrenty to šlo snadněji, samozřejmě lidi přišli na to, že se tak dájí šířit i jiné věci, než je linux.
(Tohle není z mé hlavy, někde jsem to vyčetl).

vypnout upload v normálních aplikacích utorrent nebo azureus nejde, schválně si zkuste omezit upload na 1 kB/s pak nechat upload naplno, stahování při omezeném uploadu bývá ve většině případech pomalejší na open trackerech (a na privátních je třeba držet ratio, poměr down a up, stabilně aspoň 1:1)

kluci,když užv tu takhle radíte,kde se dá stáhnout Pán sedmi moří s E.Flynnem v čj? v jaKÉM ARCHIVU UŽ JSEM TOHO PROLEZLA MRAKY A NEE:-( NAŠLA JSEM UŽ NEVÍM KDE LIDI,KTEŘÍ TVRDILI,ŽE SI TENHLE FILM STÁHLI,ALE KDE VE HVĚZDÁCH?:))

jsem ochotná i zaplatit ne stahovat nelegálně,ale nemůžu ten film nikde objevit,jen pár odkazů na vlastníky,kteří tvrdí,že to mají legálně:)),ale nechtějí prozradit kde.bavíme se tu pokud vím o legálním stahování,mjen bych ráda tip,kam mě nenapadlo ještě zabrousit,promiň,že jsi špatně pochopil,nač se ptám děkuju

co furt nechápeš? pokud nejde o tvoji autorskou tvorbu kterou vystavíš na netu, prakticky všechno (filmy, hudba, běžně prodávané hry, sw) co na netu potkáváš zdarma je kradené - proto je to tam zdarma.
jestli chceš můžeš si zaplatit za přístup na stahovací server, ale obsah na něm zůstává stále kradený.
používání většiny stahovacích sítí vyžaduje zároveň sdílení, a tehdy se dopouštíš krádeže i podle našich zákonů.

s informací nalož podle své libosti, pak si film půjč v dévédéčkárně a ripni si ho.

budoucnost tímto směrem jednou půjde (stahování za dostupné ceny), vydavatelské kartely se stovkami a tisíci přeplacených parazitů nikdo nepotřebuje (a hlavně už nehodlá platit), ale to není dnešek.

Lední brtník- problém,ten film byl od revoluce pouze 1x a od té doby ne, v půjčovně neexistuje.Jedná se mi kam se na který archiv obrátit atd.Mám dlouhé vedení,ale úplně blbá nejsem.Slušný dotaz můžuj poslat i do archivu nee na zapůjčení a ripnout se dá i potom.Ale vůbec ho najít!Toť 1.problém

Já nevím, co furt všichni pletou legální/nelegální stahování...

Stručně dle Autorského zákona, platného teď v ČR (bez vazby na "morálnost/nemorálnost"):

1. Multimédia (audio, video)
- stahování zveřejněných autorských děl pro svou vlastní (osobní) potřebu - legální
- zveřejňování autorských děl (sdílení) - nelegální
...tedy stahování z Rapidu či z ftp není proti AZ. Používání některých p2p sítí neumožnuje stahování bez současného distribuování - to je v rozporu s AZ ("problém" je na straně toho, kdo to tam uploadnul). Existují i p2p sítě, kde je download a upload striktně oddělen - pokud se stahuje např. film a sdílí třeba fotky kanalizace svého baráku, nevyplývá s použití takového p2p klienta porušení AZ.

2. Komerční software (i hry) a databáze
- nelegální je download i upload