Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AthlonXP - muze byt "castecne mrtvy" ?

Ahoj, je mozne, ze by muj domaci CPU - AthlonXP 1700+, byl "trochu" mrtvy? Ja vim ze to zni divne, ale nekdy jedou hry jak z praku a nekdy TY SAME hry se uplne priserne cukaji. Pritom se nic neprehriva. GPU jsem vymenil (na X700pro z R9600pro), nepomohlo. Zdroj mam Chill 400W.
No a je cim dal obtiznejsi spustit hru (treba i stary Soldier of Fortune II) ve stavu, kdy jede plynule. Ale pokud se to podari (cca jeden z dvaceti pokusu), tak treba dve hodiny v kuse si bez problemu plynulou hru uzivam...
Preinstalace Win nepomohla, v BIOSu mam CPU cache povolenou. Synteticke testy - Sandra - ukazuji vykon srovnatelny s referencnimi CPU. Zajimave je, ze pokud prehodim FSB na 166MHz, tak Sandra ukaze adekvatni cisla, ale ve hre (NFSMW) se tak kazdou minutu zpomali framerate na 1-2fps (cca na 10 sec). Ze by mainboard?
Diky za tipy...

To moze sposobovat akykolvek HW (snad okrem disketovky :-D) alebo aj SW, vir, spyware, ovladace, dokonca aj antivirak :-)
Zacal by som vyskusanim novej cistej (vcetne formatovania) instalacie Win (tu staru si mozes zalohovat - image, aby si sa k nej mohol vratit ak bude blbnut aj nova instalacia), do Win len ovladace (doska, grafika, zvuk, ...) a directx a vyskusat hru (to vsetko skust BEZ pripojenia k internetu (ani na sekundu)! (nepripajat sa resp. ani nezapajat kabel)).

Jaj ty to mas pretaktovane? Tak to nataktuj na normalnu frekvenciu a nastav normalne napatie, nainstaluj Win nanovo, ktovie kolko syst. suborov a zaznamov registy mas uz zborenych kvoli pretacaniu.
Mam rad pretaktovavacov ]:(

P.S. na test CPU skus napr. prime95, torture test, alebo to co pisal MM_Tank vyssie.

este doplnim ze aj ked prime95 torture test pobezi v poriadku (bez chyby) to este neznamena ze je CPU na 100% v poriadku, moze mat CPU aj nejake problemy ktore ten test nerozpozna.
Ale tak ako to pises mam skor podozrenie na zboreny Win alebo ovladace apod., nejaky vir alebo blbo nastaveny antivirak, alebo na problematicky HDD, dosku, zdroj, ale moze byt aj CPU, ale vadny CPU by som dal na posledne miesto (pravdepodobnostne).