Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozdělit velký harddisk na dva oddíly

Mám velký harddisk 500 GB, který chci rozdělit na dva oddíly nestejně velké, pro samostatné vedení TREFÍKA a programu SAZKY. Předpokládám, že to nebude mít vliv na činnost antivirového programu. Prosím podrobnější popis postupu realizace, jsem již starší a méně chápavý. Díky za pomoc.

Je potrebne sa dozvediet, aky operacny system vam tam bezi a aka je sucasna situacia: rozumej ake je sucasne prerozdelenie HDD. Avsak prerozdelenie na zivej particii, teda za behu OS by som silne neodporucal.

Ak sa veci maju tak, ze mate jeden 500GB nerozdeleny HDD a na nom trebars nejaky Windows a chcete ho prerozdelit na 2 particie: systemovu a datovu, tak nan pouzite LiveCD gParted. Sam som ho na rovnaky ucel pred tyzdnom pouzil, ak je to vas pripad, rad napisem podrobny navod.

pokud jde o disk už zaplácaný daty, a nikdy jste to nedělal, není to triviální věc.
chce to mít nějakou novější verzi partition manageru, pokud by šlo o sata rozhraní - ideálně nové verze programů acronis, jsou placené :( taky existují různé ultimate boot cd s podobnými nástroji.
je rozumné data z nerozděleného disku odstěhovat jinam na záložní disk
kvůli bezpečnosti operace se hodí předem provést test správnosti dat na disku (scandisk)
zvážit taky kolik místa zaberou ony dva divné programy, zda jim vadí spouštění pod windows (i v režimu kompatibility?), proč potřebují extra oddíl
podle toho všeho zmenšit systémový disk, vytvořit velký datový, a případně ten trefíkův-sazkový
(mimochodem používání tužky nebo "tipovacího" programu pro sázení má stejný výsledek, jako opilecké vhazování peněz do výherních automatů)

čili chce to nejřív očichat terén, co je k dispozici za software (ze součástí windows nevyhovuje nic), zaplněnost disku, co a proč je cílem. pak se dá hýbat dál.

Pokud máš příslušný SW, např. Acronis DDS nebo Norton PartitionMagic (třeba i portable), jde opravdu o naprosto triviální záležitost, která datům nijak neublíží. Pokud jde o to, zda může dojít k destrukci, odpovídám může. Vzhledem k tomu, že příslušný SW používám několik let téměř denně, mohu vzhledem k pravděpodobnosti výskyty problémů říci, že nikdy se mi nepodařilo zničita data tímto SW, a pouze ve dvou případech došlo ke ztrátě, vzhledem k HW chybám na HDD - moje chyba byla, že jsem nezálohoval, ale vzhledem k časovým problémům jsem to riskl a prohrál. Ztráta se dala téměř beze zbytku odstranit. Používání GHOST také doporučuji a ještě celou řadu dalších SW. Nedoporučuji Paragon Partition (důvod je náročný na popis), protože dokáže velmi dobře rozbít HDD svou činností!!!. Vliv na antivir to mít bude v tom smyslu, že asi budeš někde nastavovat, aby se prohlížela i nově vzniklá particie. Podrobnosti neznám, AV zásadně nepoužívám. Podrobnější postup ti klidně a rád sdělím až budu vědět, jaký máš SW. Navíc podotýkám, že ty dva SW, o kterých jsem se zmínil na počátku jsou naprosto intuitivní a dokonce zamezí i evidentním lapsusům ze strany neznalé obsluhy. Samozřejmě pokud uživatel dá pokyn k DELETE partition a povolí kontorolní dotaz, bude partition zničena. (Pro klid duše, i to se dá velmi rychle opravit.)

Tak to sa budem kludne hadat..Nainstaloval som si PARAGON HDD MANAGER8.0 a som s nim maximalne spokojny a ze som HDD rozdelil minimalne 3x !!!Vsetko do teraz funguje bezprobomovo,antivirak zabezpecuje obe particie.Skoda a nevyhodou tohoto programu je,ze je v anglictine,inak nevidim ziaden problem na nom.Dokaze dokonca menit velkost uz po rozdeleni a menit disky na NTSFS,FAT32,apod.Vsetko pekne skontroluje a hlavne sa nesprava ako spravca s majoritnym postavenim!:puff:

Až si trochu pohraješ, opravdu to nedoporučuji!!, s vytvořením dalších particií typu primary a začleníš je do extend části, poznáš, zač je toho loket. Nedoporučuji ti to dělat, pokud nemáš ještě jiný SW a neumíš ho tak dobře používat, abys pak odstraňoval problémy způsobené zneviditelněním (to je ta lepší varianta) nebo zničením extendu jako takového.

Nemám teď moc času, večer si tě najdu. Nerjde o extrémní úkol. Pomocí partition Magicu neuděláš primary partition "doprostřed" extendu. Je jasné proč, pokud přesně znáš PT. Ale ten blbej paragon to udělá. jedná se velmi hrubou chybu. Zatím