Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skype - kde se povolují porty ke komunikaci

Zdravím, chtěl bych se zeptat, kde v pc najdu porty které se používají ke komunikaci skype? A další otázka je: Jsem úřipojen do sítě, kde jsou zakazany porty na skype, dá se to nějak obejít? Třeba,že bych si našel jiny port a přehodil to na něj? Poradíte co dělat?

Jsem úřipojen do sítě, kde jsou zakazany porty na skype, dá se to nějak obejít?

Pokud je to firemni sit, tak zalezi jak je skype blokovany. Nebyva to pouze na zaklade portu.
Pokud skype potrebujete k praci, pak konzultujte s mistnim adminem. Pokud ne, tak ho neninstalujte. To ze ho nemate povolen bude mit asi nejaky duvod. Jako napriklad to, ze skype komunikuje sifrovane a neda se tedy kontrolovat, co do firemni site pres nej tece. Popripade se licencni smlouva skypu neshoduje s IT politikou firmy.

P.S. To by me fakt zajimalo, kolik lidi, kteri pak nadavaji, ze jim ve firme nejde icq, skype nebo cokoliv jineho, si precetlo co vlastne instalaci odsouhlasi. To ze je neco "zadarmo" neznamena, ze to nema licencni smouvou a pravidla z ni vyplyvajici.