Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows XP nenajde disk

Mám notebook Lenovo R61 s Windows Vista Business OEM. Chci nainstalovat Windows XP Pro. Po načtení ovladačů instalace napíše, že nebyl nalezen žádný disk? Jak můžu nainstALOVAT Windows xp?

Co napriklad...??totiz,rad sa poucim ja nemelu,ale mam som ten sami problem a pred mojimi ocami mi v servise presne to urobil a potom to uz fungovalo!!!Okrem toho,od toho servisu viem,ze Xp-cka ani sami od seba nevedia nahadzovat SATA rozhrani a dokonca ani niesu velmi stavane na SATA..Vista i to uz vraj dokoaze a robi sama..

Tak kompatibilita??,pardon!
Ja nechcem nikoho urazit a ani nieco podobne,ale zacinam verit tomu,ze ty chlapi v servise asi neviedia o com hovoria,alebo nevedia co robia..:.(
Vysvetli mi potom niekto,naco je to ACPI?A preco mi ho v servise "vypli",ked mi pri instalacii XP-cka hlasilo ze nieje k dispozicii ziaden disk a po vysie uvedenej "uprave" to uz fungovalo??!!Vdaka!

preco mi ho v servise "vypli",ked mi pri instalacii XP-cka hlasilo ze nieje k dispozicii ziaden disk a po vysie uvedenej "uprave" to uz fungovalo?

V tom servisu asi provedli "Load Defaults" a potom machrovali. ACPI Enable ti "neprehodi" Enhanced SATA (AHCI) do Native IDE (ci Compatible) ani omylem. Zdravim servis ]:).

ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) slouzi /velice polopaticky/ ke zpristupneni (routovani) "vyssich" IRQ skerzeva APIC a sprave pokrocilejsiho power managementu (a mnoho dalsich /pro "polopate" nepodstatnych/ funkci daneho HW /desky/). Sprava SATA radicu s tim souvisi pouze okrajove (zmineny PM a nektere /nepodstatne/ funkce APIC).

This package installs the Storage driver to enable the following SATA Storage Controller on the system board:
- Intel 82801GBM SATA AHCI Controller
- Intel 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller

máš zjevně potíž že ti board nedetekuje sata disk. kolegův odkaz cosi vypisuje, viz odstavec. jednotlivé harddisky (stejně jako cd/dvd) nemívají svoje ovladače; drivery portu jsou věcí tvojeho konkrétního boardu.

edit: "aktualizovat ovladač"? ty chceš měnit fungující windows ovladač řadiče, když ti nefunguje boot-dosový přístup na sata?

pri pouziti nlite musis integrovat konkretny ovladac, DriverPack umozni integrovat cely balik ovladacov, takze instalacka je univerzalne pouzitelna na akekolvek PC
nlite robi hrube zasahy do suborov, ktore riadia instalaciu aj v pripade, ked to vobec nie je nutne, takze ja osobne ho neodporucam pouzivat