Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno obrácené lomítko

Prosím, koupila jsem si notebook a nepřišla jsem na to, jak se napíše obrácené lomítko, které se nachází na pravé straně klávesnice nad ENTEREM. Díky za radu.Mám notebook ASUS.

pro nás co si klávesové zkratky nepamatujem, použijem pravý alt + klávesa s lomítkem: \

a kdo si zapamatuje jednu zkratku pro přepínání české/anglické klávesnice (obvykle levý alt+shift), pak píše znaky z anglické klávesnice:
1234567890-= \
!@#$%^&*()_+ |

když nic nezabere, existuje ještě mapa znaků (charmap.exe); potřebná písmenka najít a nakopírovat přes schránku.

:))líbí se mi tvá odpověd na to blbé lomítko na notebooku, ale ten kdo s tím opravdu dříve nepřišel do styku tak je z toh paf. a je skělý , že pomůžeš svojí odpoveědí nejenom se zatraceným lomítkem, já měla i problémy jak přepnout num.klávesnici, aniž bych musela měnit rozložení jazyka z AJ do CJ. TAKŽE DÍKY ZA TVOJÍ RADU ŠÁRÍČKOVÁ PRAHA 9

se tu hádaj, ktrej zpusob je lepší, ale oba :
Pravý ALT+Q a Fn+Alt+92 (Na ASUSu je FN dole vlevo vedle Ctrl, Alt to může bejt libovolný a 92 se tuká na numerologické klávesnici která se tim FN (u me modre oznaceni klavesy) aktivuje. U me je to tedy FN+ALT+ík)

hádatelům o to která verze je lepší vzkazuji, že přesně ta, která vyhovuje nejvíce uživateli (mě jak u čeho, většinou tukam ASCIIkod) a obě tisknou opravdu, ale opravdu stejné zpětné lomítko...

podle toho jakou verzi wirdows sis nainstaloval, takovou máš teď nejspíš klávesnici.
když na ní vyloudíš místo čísel: +ěščřžýáíé, bude nespíš česká.
pokud v horní řadě kláves normálně píše qwerty, originální anglické znaky vyrobíš přes pravý alt.
jestliže ale napíšeš qwertz, pak si musíš zapamatovat některý z alt+číselných postupů, nebo dalších tu uvedených zkratek (kvůli blbému lomítku, zavináči, pípě a tak)