Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avira - zkušenosti s tímto antivirem

Zkusil jsem free antivir Avira. Je ale s podivem, že mi rezidentní štít našel už tři infikace a u všech to bylo podezření na virus "Dr.Zlob.gen" (nebo tak nějak, už si nepamatuju). Předtím jsem měl NOD32 a ten nikdy nic nenašel ani v kompletním scanu, tedy spíš mám podezření, že Avira trpí až příliš častými falešnými poplachy.
Zkoušel jste někdo taky tento antivirus?

Prestal ti chodit trialovy NOD, co ]:)? Ja to resil vcera - instalnul jsem Aviru a ziskal jsem podobne zkusenosti. Mozna jsem to jen blbe nastavil, ale po trech planych poplasich letela mila Avira z disku. Nacpal jsem tam Avast, tak zatim testuju.

Křišťálová koule ti funguje :-)
Ano, Avira má až moc poplachů, takže letěla, zatím jsem stáhnul poslední verzi trial NODu a scanuju disk, abych měl trochu jistotu. Avast tak nějak nechcu, na slabších strojích dost brzdí a chtěl bych něco, co bych mohl nacpat máti i bráchovi, abych věděl, co dělat, když mi zavolají, že se něco stalo (chci mít všude stejnou SW výbavu, tedy firewall, antivirus, user účet...). Ještě můžu zkusit AVG, ale Avira se asi nevrátí. A ty otravný vyskakovací okna, abych si koupil verzi Avira Pro, tak ty mě taky sraly.

A ty otravný vyskakovací okna, abych si koupil verzi Avira Pro, tak ty mě taky sraly.

Jo, ty me sraly taky. On mi ten Avast systemove zdroje nijak nezere (vypnul jsem zhuverilost jmenem VRDB, a je to tiche a pritulne). Mnoha svym userum jsem ho nainstalil taky a zatim me nikdo neprastil do palice tupym predmetem...

Moj nazor na antiviry uz asi vsetci poznaju (zbytocny spomalovac co skutocnu nakazu aj tak nezachyti :))) ale ak uz antivir tak myslim ze je lepsie falosny poplach ako nezachyteny vir :-) Falsony poplach si mozes vzdy overit (pozres sa co to je za subor, pravy klik - vlastnosti - vyrobca apod, ak to je nieco normalne od normalneho vyrobcu tak to neni vir. Alebo google...)

Jako teda nevim, ze Prasak ma furt nekde problemy, co jsem cetl ruzny testy a virus bulletin, tak Avira je nej. Proste jedina Avira bez falesnejch poplachu. ;-):-D:-D:-D

----

A ted vazne: Jsem shodou okolnosti tu dokonalou Aviru nainstaloval minuly tyden a hned tri poplachy. ( + teda jeden vir 3-[).

----

Jo a k tomu jak pise MM. : "lepsi falesnej poplach, nez vir v PC", dodavam, ze neni nad to, kdyz AVG nahodi falesnej poplach a jen konstatuje, ze soubor zamklo. A ted chce clovek samozrejme ten exac spustit a ma smulu. Seznam vyjimek nic neni platny. Proste AVG ma vira a basta. :!:3-[
To aspon Avira da moznost vybrat co s tim souborem chcete udelat. Takze zlata Avira. (Nebezi mi jako rezident, takze jsem to neresil ale treba to tam ma moznost nektery soubory vynechat, tak by ty falesny poplachy nemusely naskakovat porad. ;-)

"

Dr.Zlob.gen

Njn, holt si ty svoje cracky budeš muset schovat jinam, nebo nastavit jeden adresář aby ho nezkoumal, nebo nastavit v Aviře co má a nemá zkoumat. Defaultně má tuším zapnutý, hledej i potencionálně rizikové (crack, jokes,..)programy.

U čeho ti to hlásí? zkopči sem log.

EDIT/

A ty otravný vyskakovací okna, abych si koupil verzi Avira Pro, tak ty mě taky sraly.

To lze zakázat, nebo notifier nepustit na net. BTW. někde jsem viděl i galerii jeho obrázků, osobně se mi líbil ten červenej hajzlík (wc).

najviac "problémov" v avire spôsobuje velmi agresívna heuristická analýza,doporučujem nastaviť na strednú,inak je to naprosto bezproblémový antivírus,používam ho od jeho vzniku a nikdy som nemal žiaden zbytočný problém ani s vírusmi,ani s programom samotným