Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungují odkazy na webové stránky v Outlook Express

Posledních asi 14 dní mi z nějakého důvodu nefungují odkazy na webové stránky uvedené v došlém emailu, což by mi tak nevadilo, ale nechodí proto ani webová aplikace WebTime, resp roletové menu této aplikace se rozbaluje, ale po zvolení položky se nic neděje. Neotevře se okno IE se zvolenou položkou.
Nesouvisí to s nějakou bezpečnostní záplatou MS, já jsem nic neinstaloval, jenom updatoval některý software, který standartně používám. Nevíte někdo co s tím. Na podpoře k této aplikaci mi radí "přeinstalovat celý systém", což je naprosto šílené.
poraďte co s tím, Dík

Docent Jan Fiala se ptal jakého poštovního klienta používáš, a né na to, že ve WXP je nějaký outlook express. :-D Než používat outlook express to už bych si raději nechal maily doručovat českou poštou do schránky :-D:-D

Něco lešpího tam na skladě nemáš ? např. The BAT, Mozzila Thunderbird atd .. ?

Pokud je to pouze asociace, mohlo by pomoci bud v OE v Moznosti / zalozka obecne pouzit tlactko "Vychozi"
Dalsi moznosti:
- nastavit OE v IE jako vychoziho klienta, popr. zmenit a pak nastavit, aby se opravily asociace
- vychozi nastaveni programu primo ve Windows - zmenit, ulozit a vratit zpet

tak jsem vyzkoušel vše co mi tu radí Jan Fiala, jenom to od Kurta ne, protože tam se to týká opravy asociace u Outlooku 2003 a ne Outlooku Express. Ale bohužel zatím to stále nefunguje jak má. zatím díky za snahu.

Ještě doplním, že nějaká změna tu je. Původně modrý odkaz na web v došlém mailu kliknutím zfialoví, to před tím nedělalo. Ale okno IE se neotevře.

Omlouvám se, nějak jsem nedával pozor:-/
Ten postup v "OE" by měl být:
"Windows Explorer/Tools/Folder Options/File Types. Highlight URL:MailTo Protocol/Advanced/Edit. Under Application used to perform action it should read:"C:\PROGRAM FILES\OUTLOOK EXPRESS\MSIMN.EXE" /mailurl:%1"

Tak další krok v řešeni tohoto zapeklitého problému byl instalace Mozily Firefoxu. To sice vyřešilo problém v Outlook Express, odkazy už chodí, ale ta aplikace WebTime bohužel podporuje pouze IE 5.0 a vyšší. Po znovunastavení IE jako výchozího prohlížeče se situace opakuje, bohužel. Lze nejak opravit instalaci pouze prohlížece IE?

Jde to. Kazdopadne bych ti doporucil minimalne IE 5.5.
Takze bud nainstalujes novejsi verzi IE, pak ti to preinstalovat pujde.
Dalsi moznosti je uprava registru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}
Upravit položku IsInstalled z 1 na 0.

Pak si system bude myslet, ze IE neni nainstalovany a povoli preinstalaci
posledni moznosti je spustit prikaz:

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\Inf\ie.inf

Tak jsem našel řešení :-D: Abych mohl lépe měnit nastavení IE, (původní verze viz. výše, neobsahuje v nástrojích položku "spravovat doplňky") musel jsem updatovat Win_XP_SP1 na SP2. S nimy se instalovala novejší verze (IE 6.0.2900 ....) no a v této položce jsem postupně zakazoval doplňky až jsem na to kápnul. Problém způsoboval ICQ Toolbar, po jeho zakázání vše chodí jak má. 8-)
Doufám, že publikování tohoto problému zde někdy v budoucnu také někomu pomůže, jinak díky za poskytnuté typy k řešení.

Tuto otázku jsem si také samozřejmě položil, zkoušel i jsem odinstalovat dokonce některé softy, které jsem aktualizoval, ale byl jsem upozorněn, ze to nemusí vést k uspěchu, protože některé nastavení (zápisy do registru) se nemusí po odinstakaci vracet na původní nastavení.

Asi nečteš pozorně, já jsem psal:"... já jsem nic neinstaloval, jenom updatoval některý software, který standartně používám" a ICQ jsem opravdu aktualizoval na verzi 5.04. Ten WebTime zase nepoužívám denně, tak jsem na to přišel až s odstupem času a nenapadlo mě, že za to může zrovna ICQ, protože jsem např aktualizoval i jiný soft, daleko obsáhlejší, než je ICQ.

Ještě jednu poznámku si dovolím: napadá mě, že to celé asi bude způsobeno tím, že jsem měl XP SP1, protože to samé ICQ jsem instaloval (updatoval) na domácím PC s XP SP2 a tam žádný problém s Outlookem nemám, tam to chodí a to mám toolbar ICQ zapnutý!
Možná, kdybych ICQ kompletně odinstaloval a vyčistil i registry a následně znova instaloval, že to už bude OK. Ale to už nebudu řešit.