Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvlastny sposob spustania pc

vcera som riesil zvlastny problem u zakaznika. po vypnuti pc a opatovnom zapnuti sa pocitac rozbehne ale vytuhne hned a to sposobom ze do monitora nejde ziaden signal podla zvuku ani nebootuje akoby sa zasekol uz pred postom. pomoze len vypnutie zo zastrcky alebo odpojenie pc (zdroja) od energie vzadu tlacitkom na skrinke.
pri restartoch nabehne pc normalne.
moja uvaha je ze po vypnuti zdroj prepusta nejake napatie do dosky (nejake co tamnema co robit) ktore sposobi nekorektny nabeh procesora ci ramiek. po vypnuti zdroja tlacitkom vzadu a opatovnom zapnuti toto napatie uz v doske nie je a preto pc nabehne korektne.

Nemá zákazník náhodou základní desku MSI Platinum 2 ?

Přesně tohle mi dělala tato deska, tak jsem ji vyměnil za jiný kus (ten sám model) a ta to dělala taky. Pak jsem to dodavateli omlátil o hlavu a vzal něco jiného. Nepomohla ani výměna zdroje.

Popis závady, kterou jsem s tou deskou měl (mimojiné je to posáno i ve fórech na netu) :
Po prvním zapnutí PC jelo všechno normálně, až do prvního restartu nebo do prvního vypnutí. Při dalších pokusech znovu nastartovat PC se deska sice rozjede (ventilátory) ale vůbec nenaběhne. Bylo nutné počítač odpojit od zdroje a nechat ho tak 1-2 min. odpojen a pak připojit. Poté naběhne zase normálně, ale po vypnutí se to celé opakuje. :.(

Příčina některých zde uváděných problémů může být ve špatné implementaci signálu Power Good ve zdroji. Stává se, že zdroj vyšle signál dříve, než se stabilizuje a v tom případě může deska dostat hned ze startu nesprávné napájení, což se někdy může projevovat zatuhnutím systému, ale třeba taky chybami v paměti CMOS. To by mohlo vysvětlovat ty vyresetované hodnoty FSB. Pokud vždy pomůže teplý reset a komp pak naběhne bez potíží, je velká pravděpodobnost, že se jedná o tento problém. Řešení je jasné, vyměnit zdroj.