Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cvakání při detekování HDD

Ještě jeden dotaz mám hdd disky seagate.Nedávno mě jeden odešel (1TB - měsíc starý disk z ničehožnic v něm začalo cvakat a už nenaběh).
Při každém spuštění PC a detekování hdd disků mě jich pár cvakne asi 2x až 3x je to uplně ten samý zvuk jako když mě odešel víše zmíněný.Proto se chci zeptat jesti je to normální u firmy kde jsem disky koupil mě technik řekl že ano, ale moc tomu nevěřím.(jde o disky seagate 1tb)předem díky za odpověď

To cvakání - to je rekalibrace disku, kdy disk vystaví hlavičky do určité polohy (v podstatě vystavuje až narazí na doraz - to je to cvaknutí) a ví přesně, kde má hlavičky a může se trefovat do cylindrů. Dělá to vždy, když neví přesně jaká je poloha hlaviček, nebo se nedaří čtení.
Cvaknutí disku samo o sobě tedy není chybou, je to vlastnost a občas cvakne každý. Pokud ale cvaká často (nepovím ti jak často), nebo neustále, tak je to znamením, že nemůže zajistit přesnou polohu hlaviček a to chyba je a zpravidla poslední, většinou se tím loučí.
Jo, a taky může častá rekalibrace signalizovat potíže s napájením, což může být opravitelné: Často pomůže napružení kontaktů napájecího konektoru nebo napružení kontaktů mezi elektronikou disku a tělesem mechaniky.

Ja bych jen dodal, ze me disky cvakaly pri startu (spolu s jejich restartama), kdyz zdroj nebyl schopen disky napajet (prece jen Seagate si rekne pri startu o 2,8A na 12V vetvi...). Po odstraneni "prebytecne zateze" (casem koupeni slusneho zdroje) bylo po problemu.

Jinak behem normalni prace jde skutecne o rekalibraci...

Jo, a taky může častá rekalibrace signalizovat potíže s napájením, což může být opravitelné: Často pomůže napružení kontaktů napájecího konektoru nebo napružení kontaktů mezi elektronikou disku a tělesem mechaniky.

Zdravím chtěl bych se zeptat na tuto větu zda tato častá rekalibrace dle všeho špatně zapojeným konektorem může způsobit poškození disku děkuji předem za odpověď.

Poslední odpovědi možná trefily hřeba na hlavu.
Potřebuješ tvrdý zdroj s dostatečnou kapacitou,
evidentně maje více HDD v kompu,
docela houby jsi prozradil celkově o svém PC.
SATA kabely bych doporučoval narovnat, jak jen to půjde
+ tvůj zdroj je co značku a model. Grafika?