Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna OS

Dobrý den,
nedávno jsem si koupila od Alzy notebook Dell Studio 1535 C2D T5750/ 15.4" WXGA+ TL/ 3GB/ A3450 256MB/ 320GB 5.4k/ DVD/ WF/ BT/ CAM/ HDMI/ VIS HP
Jenže právě na Vistách nemohu téměř nic rozchodit - především hry, kvůli kterým jsem si notebook koupila a dále některé programy ze školy (farmakologicke databáze, atlasy..).
Chtěla bych si proto změnit OS na Win XP, který máme v originále doma. K pc jsem obdržela reinstalační cd win Vista, ale nevím, zda reinstalacni znamena, ze z něj mohu později úplně nově Visty nainstalovat i když bych si je nyní nechala úplně vymazat a nahradit XP?

Děkuji
eissuch@email.cz

Pokud na tom notebooku mas Vista Business, popr. Premium pak muzes provest legalni downgrade na WinXP.
Z Vista Home downgrade nejde.

Reinstalacni znamena, ze musi byt nainstalovan system WinXP a z nej to reinstalujes na Vistu. Ty jsi koupila jen upgrade (aktualizaci) operacniho systemu.
Ale ty WinXP, ktere js mela byly jiz aktivovane na starem pocitaci a tak nepujdou aktivovat na notebooku.

OS na Win XP, který máme v originále doma

jde o dosud nenainstalovanou verzi, s nepoužitým product key? jinak to nejde.
druhá možnost je že by notebůů obsahovalo oem verzi vista business - u ní je povolen downgrade na xp.

edit: sorry, než jsem zaregavoval, to samé je u kolegy výše. na té ms stránce je cesta k pdf dokumentu, kde jsou podmínky podrobněji - ale nejřív si ověř, že jsou pro xp vůbec dostupné ovladače pro tvůj notebůů.

pořizovat si ntb kvůli hrám - to jsi asi nemyslela vážně?

Jenže právě na Vistách nemohu téměř nic rozchodit

omyl, na vistach fici to, co na windows xp...pokial to nieje nejaky blbo naprogramovany paskvil, alebo nebol programator neschopny.

především hry, kvůli kterým jsem si notebook koupila

Notebooky niesu na hry, su stavane na vydrz a mobilitu, nie na vykon. A na tej Radeon 3450 grafike zazraky necakaj a vykon uz vobec nie. Na 3-4r stare veci este postaci, ale nic novsie by som na tom nepustal, ak z toho nechces mat slideshow.

a dále některé programy ze školy (farmakologicke databáze, atlasy..)

Pozistuj si, ci neexistuju na tie softy aktualizacie, pripadne nove verzie.