Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MS Frontpage 2003 - levé menu pomocí DWT šablony?

Prosíme o radu k MS Frontpage2003. Chceme vytvořit www stránky, kde bude menu vlevo (sloupeček s tlačítky) - a ve zbylé části obrazovky by se měl měnit obsah podle toho, na jaké tlačítko uživatel klikne. Prostě celkem obvyklá struktura stránek.

To "levé" menu bychom chtěli vytvořit pomocí DWT šablon, které chválí dokonce i autor stránek jakpsatweb ;-) ale nejde nám to :-[ Prosím, můžete nám někdo napsat návod "pro blbce" nebo napsat link na srozumitelný návod někde na webu, jak to udělat v tom Frontpage2003, nejlépe krok za krokem? Něco jako klikni na menu - A -B - vyber kartu C a v okénku D si nadefinuj to a to.

Pochopili jsme, že musíme vytvořit stránku s menu - dejme tomu menu.htm , a pak běžné stránky jako index.htm , strana1.htm atd. Ty běžné stránky mají mít vlevo určeno nějaké místo, kam se bude promítat obsah toho menu.htm , a zbytek těch běžných stránek lze normálně editovat. Není nám ale jasné, JAK přesně nadefinovat na těch běžných stránkách místo pro to menu.htm . Když to zkoušíme, tak se nám obsah toho menu.htm "rozlije" přes celou "běžnou" stránku ::)

Víme, jak obdobného účelu dosáhnout pomocí rámců, ale některé prohlížeče s nimi mají problémy, tak to chceme zkusit jinak. Prosím nepište příspěvky na téma "nepoužívejte Frontpage, používejte radši produkt XY". Děláme webové stránky jen pro sebe. Děkujeme předem :-)

DWT šablony také neumím. Co zkusit <iframe> Stránky v rámech nejsou, do každé se načte menu, uložené ve zvlášť souboru (menu.html) a když se menu změní, projeví se to na všech stránkách. Záleží, kolik těch stránek je. pokud pár, tak bych menu nakopíroval do každé z nich, dal mu šířku a obtékání.
Uukázka menu v <iframe> je na
menu_iframe
v podstatě si stačí udělat jeden soubor a ten vždy "uložit jako" další, na který je v menu odkaz. Pak je jednotlivě poeditovat (obsah).

Kráťa:
Co zkusit <iframe> Stránky v rámech nejsou, do každé se načte menu, uložené ve zvlášť souboru (menu.html) a když se menu změní, projeví se to na všech stránkách. Ukázka menu v <iframe> je na menu_iframe

Kráťo, mockrát děkujeme, už to zkoušíme a jakžtakž se daří. Na svých stránkách máš skvělé vysvětlení pro neználky a navíc máš vynikající komentáře v kódu [108.gif] Posílám Ti virtuální [416.gif]

Edit: DWT šablony vzdáváme, Kráťovo řešení funguje, tudíž označuju thread jako vyřešený