Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno softverove hadanky

zaujimalo by ma, ci by ste mali zaujem o softverove hadanky? napr. co znamena tento regularny vyraz, kde je chyba v tejto autentifikacii alebo aky je toto typ hashu, atd. ak by bol zaujem, tak by som mohol ja alebo ostatni taketo nieco vymysliet na sprijemnenie dna. a ostatni sa mozno aj nieco naucia. na programovacom jazyku nezalezi.:-)

Pro Tebe, mam Honziku jednu speciálni. Jmenuje se to podivny.pas (se to pokusim nekde najít) a schvalene jestli poznas co to dela, bez kompilace: te tam spoustu divnej zapinani/vypínání directiv kompilátolru, asi nejaké rotace bitu a pod ... ale budu do muset najit, pokud to ted neznás.
A pro igora mam jeste jednu mnohem lepsi, to pas je podle me rozlustitelné a JaFi mu to nebude delat problém ale mam neco podobného v C/C++, které vypisuje básnicku o dvaceti slokách, presto ze jde o smet nekolika radku, ve kterých jsou klikyháky a to je fakt hustý.
Jinak dobré hádanky má na blogu Rene Steiner, ale ty nejsou pro me :-/ Jsou tusim v csharp a dost se týkaj návrhových vzoru.

Nebo zkrátit a zrychlit program dle následujícího:
1. Každý program lze zkrátit alespoň o jednu instrukci.
2. Každý program má alespoň jednu instrukci blbě.
S pomocí úplné matematické indukce můžeme prohlásit: Každý program lze zkrátit, až zbyde jen jedna instrukce a ta je blbě.

nez nekdo neco vymysli:

[pas]function gggy(vstupy:integer;cislo:integer):integer;
var
p:integer;
begin

if vstupy=5 then begin
if (cislo mod 4) <> 0 then result:=((cislo mod 4)-1)*33+145 else
result:=3*33+145
end;

if vstupy=4 then begin
if (cislo mod 4) <> 0 then result:=((cislo mod 4)-1)*33+145 else
result:=3*33+145
end;

if vstupy=3 then result:=142-((cislo mod 2)-2)*33;

if vstupy=6 then begin
if (cislo mod 8)=0 then p:=8 else p:=cislo mod 8;

if p<=4 then result:=p*33+33;
if p>4 then result:=p*33+33+33;

end;

if vstupy=7 then begin
if (cislo mod 8)=0 then p:=8 else p:=cislo mod 8;

if p<=4 then result:=p*17+107;
if p>4 then result:=p*17+135;
end;

if vstupy=8 then begin
if (cislo mod 16)=0 then p:=16 else p:=cislo mod 16;

if p<=4 then result:=p*17+40;
if (p>4) and (p<=8) then result:=p*17+30+35;
if (p>8) and (p<=12) then result:=p*17+45+45;
if p>12 then result:=p*17+15+95;
// showmessage('y'+ inttostr(p));

end;

end;[/pas]
co to má delat ?
je to z tohot mého programu :
www.instaluj.cz/cz/katalog/vzdelavani/matematika-a -fyzika/karnaughova-mapa/

Jen prozatimne nez najdu ty podivne zdrojáky. Chtel jsem poslat nejakou lepsi fci, ale protoze
uz je to desne dlouho, tak sám nevím, co nekteré funkce delaji (zvlast ty, co se jmenujou haf, maj jako vstupni parametry: martu,budilk,mmm a vracej promenou zvast.. :-D)

Dobře ti tak, že už nevíš co to dělá, když používáš nic neříkající jména "haf, marta, budilk, mmm a zvast". Máš si proměnnou nazvat tak, aby ti hned na první pohled bylo jasný, co znamená. Například místo "haf" jsi měl mít "VelikostPoprsiMarticky" a hned bys věděl, co to dělá.

Kdyz ja se vzdycky snazim, jenze ono se to vzdycky tak zvrhne, zacnes to tim, ze si clovek pojmenuje výstup jako vystup. Pak k tomu potrebujes pricist neco, tak si udelas promenou: totalni_vystup. Pak jeste prehodit dve slova zalozi si pomcnou pro....

Ale musim se bránit uz je to lepsi, v jave je javadoc a promené uz se snazim taky pojmenovávat lépe a dle doporuceni SUNu... presto se tam semtam nejaká promená marta vyskytne ;-)

Taky neco pridam, ale je to asi hodne lehke....

public static void uuu(int a) {
  		if ((a/5000)>= 1){
 			System.out.println((a/5000));
 			}

 		if ((a/2000)>= 1){
 			System.out.println((a/2000));
 			a = a % 2000;
 			}

 		if ((a/1000)>= 1){
 			System.out.println((a/1000));
 			a = a % 1000;
 			}

 		if ((a/500)>= 1){
 		 	System.out.println((a/500));
 			a = a % 500;
 			}

 		if ((a/200)>= 1){
 			System.out.println((a/200));
 			a = a % 200;
 			}

 		if ((a/100)>= 1){
 			System.out.println((a/100));
 			a = a % 100;
 			}

 		if ((a/50)>= 1){
 			System.out.println("(a/50));
 			a = a % 50;
 			}

 		if ((a/20)>= 1){
 			System.out.println((a/20));
 			a = a % 20;
 			}

 		if ((a/10)>= 1){
 			System.out.println(+(a/10));
 			a = a % 10;
 			}

	    if ((a/5)>= 1){
 			System.out.println((a/5));
 			a = a % 5;
 			}

 		if ((a/2)>= 1){
 			System.out.println((a/2));
 			a = a % 2;
 			}
 			System.out.println((a));

 	}

hadaj co je toto ;-)

const int prachy[]={5000, 2000, 1000, 500, 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2, 1, 0};
void tralala(int ciselko)
{
  int* pp = prachy-1;
  while(*(++pp))
    if(ciselko >= (*pp))
    {
      printf("%d: %d\n", *pp, ciselko/(*pp));
      ciselko %= (*pp);
    }

Ale neskusal som tak neviem ci funguje ;-):-)

const znamena ze to je konstanta, tym sa teraz nezaoberaj nemusi to tam byt.

cyklus sa zastavi ak *pp == 0 (t.j. na poslednom prvku pola prachy), pretoze v C sa podmienky (if, while, ...) testuju na nenulovost, u roznych "C-guru" :-) je bezne pouzivat takto podmienky ak chcem testovat na nulovost, bez vypisovania nejakeho dalsieho porovnania (programator v C je zasadne lenivy, preto som to aj napisal na 3 ci 4 riadky :-))

while(*(++pp)) robi dohromdy toto: zvysi premennu pp o 1 (t.j. na dalsi prvok pola), ak obsah tohoto prvku nie je nula, vykonaj priebeh cyklu.

Neviem ci tam nemas chybu, nejako mi tam nesedia offsety, a ci tam ma byt dvakrat to cislo 69, to je ale teraz nepodstatne.

Tak moj manualny disassembler v hlave (a google :-)) vyplul take nieco
94C0: JR 94CE
94C2: "HELLO WORLD", 0 (prip. "HEELLO WORLD", 0)
94CE: LD HL, 9C42
94D1: LD A, (HL)
94D2: OR A
94D3: RET Z
94D4: RST 10H
94D5: INC HL
94D6: JR 94CE ???

teraz neviem ci ten posledny skok je OK alebo je to chyba.
Bud to vypise "HELLO WORLD" alebo "HEELLO WORLD", alebo to bude donekonecna vypisovat pismeno "H".

Edit: ale tak ako to je by to podla mna vypisovalo "H" donekonecna
BTW. Asi by som mal tu moju odpoved zmazat nech maju zabavu aj ostatni... Ak ano dajte vediet...

Jj, je to blbě, má to být 24,249:-[
Původně tam bylo CP A,0 - protože jsem si nemohl hned vzpomenout na opkód OR A, a pak jsem zapomněl opravit ten skok.
Takhle by to skočilo na těch 156, ale i tak by to fungovalo, protože je to jen sbc a,h.
A jedno 'E' se tam vloudilo navíc, potvora.:-D

#include <stdio.h>
main(t,_,a)
char *a;
{
return!0<t?t<3?main(-79,-13,a+main(-87,1-_,main(-8 6,0,a+1)+a))\
:1,t<_?main(t+1,_,a):3,main(-94,-27+t,a)&&t==2?_<1 3?main(2,_+1,\
"%s %d %d\n"):9:16:t<0?t<-72?main(_,t,"@n'+,#'/*{}w+/w#cd nr/+,\
{}r/*de}+,/*{*+,/w{%+,/w#q#n+,/#{l\,+,/n{n+,/+#n+, /#;#q#n+,/+k#;\
*+,/'r :'d*'3,}{w+K w'K:'+}e#';dq#'l q#'+d'K#!/+k#;q#'r}eKK#}w'r}\
eKK{nl]'/#;#q#n'){)#}w'){){nl]'/+#n';d}rw' i;# ){nl]!/n{n#'; r{#w'\
r nc{nl]'/#{l,+'K {rw' iK{;[{nl]'/w#q#n'wk nw' iwk{KK{nl]!/w{%'l##w#'\
i; :{nl]'/*{q#'ld;r'}{nlwb!/*de}'c ;;{nl'-{}rw]'/+,}##'*}#nc,',#nw]'\
/+kd'+e}+;#'rdq#w! nr'/ ') }+}{rl#'{n' ')# }'+}##(!!/"):t<-50\
?_==*a?putchar(31[a]):main(-65,_,a+1):main((*a=='/ ')+t,_,a+1):0<t?\
main(2,2,"%s"):*a=='/'||main(0,main(-61,*a,"!ek;dc i@bK'(q)-[w]*%n+r3#l\
,{}:\nuwloca-O;m .vpbks,fxntdCeghiry"),a+1);
}

main(l
      ,a,n,d)char**a;{
  for(d=atoi(a[1])/10*80-
 atoi(a[2])/5-596;n="@NKA\
CLCCGZAAQBEAADAFaISADJABBA^\
SNLGAQABDAXIMBAACTBATAHDBAN\
ZcEMMCCCCAAhEIJFAEAAABAfHJE\
TBdFLDAANEfDNBPHdBcBBBEA_AL\
 H E L L O,    W O R L D! "
   [l++-3];)for(;n-->64;)
      putchar(!d+++33^
           l&1);}

Obidva príspevky sú len zámerne napísané ako keby niekomu sekli po ruke lopatou. Totiž dajú sa prepísať do štandardizovaného formátu s odsadením a pootm to bude rozumnejšie. Veď potom aj ja tu môžem nasúkať program v Pascale na jeden riadok a bude z toho taký istý neprehľadný bordel.