Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripojenie k AP so...

Ako sa da pripojit ku AP ktore ma skryte SSID ked ma mam PCI wifi kartu ?
Netstumlber a podobne scannery mi ho najdu, ale ak sa chcem cez Win pripojit alebo cez soft ktory je ku karte (napr Wlanmon) tak to nejde, pretoze mi ponukaju moznost pripojit sa k tym ktore vidia, tj ktore maju nejaky nazov -SSID..
Ako na to?

ale origos moj ISP ma SSID, napriklad APECKO22 ale sa chcem pripajat na zdielanie veci na kamaratove a SSID ma byt vypnute aby tam zbytocne nikto neliezol...

Ved ja ked viem nazov - SSID tak sa dokaze aj Win pripojit aj ho mozem zadat do utilitke ku karte... ale ked nema nic, ako je na screene (ilustracne foto) tak mi ho nenajde Win ani Wlanmon (nemozem sa pripojit)

[apecko.JPG]

SSID ma byt vypnute aby tam zbytocne nikto neliezol...

Myslím, že teda nmáš čo riešiť. Keby mne liezol niekto do systému, tak mu rozhodne pošlem trojana a bez milosti.

Edit: Ešte sa chystám overiť bezpečnosť siete, takže musím nájsť program. WiFi a LAN siete sú nebezpečné.

Nevím, jaký program pro řízení wifi používáš. Pokud máš SP2, nastav si to ve vlastnostech sítě na druhé záložce. Dáš přidat síť, vepíšeš SSID, typ klíče a samotný klíč, a způsob šifrování. Pokud na druhé straně není omezení dle mac adresy, dojde ke spojení.
Pokud používáš speciální program, řekni jaký, nebo dej odkaz na manuál k tvé wifi kartě. Pak můžeme debatovat dále.
/edit: A co takhle požádat kamaráda, aby své SSID na chvíli odkryl? Připojíš se pak tak, jak to umíš, uložíš si to a kamarád si SSID obratem opět skryje.

to s premluvanim skusim ale neviem ci sa mu bude s tym babrat, ak raz to ma funkcne nastavene :) (ja som tak rozladil pno veci :) )
pisal som soft ku karte je WLANMON-
karta PCI

 www.eusso.com/Models/Wireless/GL2454-VP/GL2454-VP.htm

... Pokud máš SP2, nastav si to ve vlastnostech sítě na druhé záložce. Dáš přidat síť, vepíšeš SSID, typ klíče a samotný klíč, a způsob šifrování.... asi sa neroumime, tam najde len tie siete ktore sa nejak volaju - vysielaju SSID, nie tu moju, ktora ma skryte vysielanie SSID

Když cituješ, použij tag pro citaci nebo kurzívu!
K problému: Mám pocit, že to musíš dělat naschvál! Proč si proboha myslíš, že ti to tu síť musí vyhledat? Od toho je skrývání SSID, aby ji to nenašlo. Ale nijak to nebrání tomu, do kolonky SSID to SSID napsat ručně!! Co je na tom proboha nejasného? Když není v telefonním seznamu uvedeno číslo kamaráda a ty to číslo znáš, můžeš mu zavolat nebo ne?

stale sa nerozumieme, ved nemam co vpisat do tej kolonky SSID pretoze ma vypnute vysielanie a ja ho nevidim, tj NEVIEM nazov SSID resp. asi ani ziadny neni (?).. cize fakt neviem co tam mam Vpisat, kedze tam mozem pisat len to, co vidim tj najde mi to Windows.. keby sa tam dalo pripojit na zaklade MAC ESSID?, tak tu uz poznam..