Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Správa počítače nespravuje

Když si spustím Správu počítače, tak mi ani jedna ze zdejších položek (Systémové nástroje, Úložiště a Služby a aplikace) nejde spustit. Musím pak k jednotlivým souborům do /windows/system32 jako např. diskmgmt.exe apod., abych se dobral žádoucího účinku.

Podezření mám na nějaký čistič registrů, který vymazal to, co neměl. Protože zmíněný problém mám u všech svých počítačů, nemůžu si správné nastavení nijak převést. Co s tím?

Díky za případné odpovědi.

Ty soubory tam mám (chybně jsem uvedl jako příklad diskmgmt.exe, správně mělo být *.msc) a samostatně jdou spustit tak, že mi všechny tři fungují.

Protože však nevím, co je to konzole, těžko si je k ní můžu sám přiřadit. Nemáš v tomto směru nějaký jednoduchý návod pro chudší duchem ?

Takze, pokud si nechces delat vlastni novou konzoli (je to zbytecne), je lepsi si spustit MMC (podle rady Kurta), dat otevrit, vybrat si z \Windows\System32 CompMgmt.msc a tam si muzes ty snapiny pro spravu disku + jake dalsi chces pridat - menu Soubor/Pridat nebo odebrat modul (Ctrl+M)
Takze ti pak bude bez problemu fungovat i sprava pocitace pres pravou mys na Tento pocitac

A co přesně to dělá? Vyrobí to nějakou chybovou hlášku nebo konzola jen tak spadne? Pokud padá jen tak, tak tohle chování znám a v prohlížeči událostí by měl být zapsán event o tom, že se konzola neinicializovala; chyba spočívá v zakázané službě WMI a WMI driver extensions, takže nápravou je povolit WMI.

Jsi administrátor-výzkumník.

Protože zmíněný problém mám u všech svých počítačů...

Doporučuji nejprve provést výzkumy u jednoho počítače a když se ti nepovede napáchat žádné škody, teprva pokus zopakovat u dalšího stroje. Nebo se příště tady zeptej ještě před započetím expertimentů. :-);-)

Jenže já na tuhle závadu u všech svých počítačů přišel v době, kdy tahle Poradna ještě ani neexistovala a zdejší programátoři se ve školkách učili programovacímu jazyku Karel.

Kdybych kvůli tomu blbému, na zdejší Poradně již diskutovanému zařízení Netgear SC-101 nepotřeboval jít do správy disků, ani bych na to nepřišel.