Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztracené soubory

Dobrý večer prosím vas pěkně stala se mi takova nepříjemnost.skládam hudbu v programu Cubase SX a ukladal sem si mé vytvořene skladby do složky C-program files-cubase,ukladají se tam jak wav soubory tak i soubory ktere ma Cubase s koncovkou cpr.no a co se mi nestalo,chtěl sem si pustit nejake sve skladby a najednou jsem zjistil ze my všechny ty ve složce cubase zmizeli.nevim co mam ted delat nemel sem je zalohovane a ani sem je nesmazal.použivam Registry mechanic a spyware doctor,tak nevím jestli mi to timhle mohlo zmizet.nevíte prosím vas nekdo jak by to slo vytahnout z HD?zkousel sem easy recovery ale marně,díky za případnou odpověd.vlastík

[mod]Zmena nadpisu / puvodne "prosim o radu" (mif)[/mod]

Hmm, moc nadějně to teda nevidím :-( Ještě mě napadá, jestli ten soubor není "jen" přejmenovaný od nějakého příliš aktivního bezpečnostního SW, a schovaný v nějaké karanténě. Když to byl takovýto obr, tak zkus vyhledávat v systémových i skrytých složkách a jako podmínku dej, aby ti to našlo všechny soubory o velikosti nad 500 MB. Těch tam moc nebude.

V tom hledání přes menu start máš různé volby. Prohlédni si, co se Ti tam nabízí, a najdi si tam Rozšířené možnosti - tam máš možnost zvolit si prohledávání systémových a skrytých složek (zaškrtátkem). Taky tam máš volbu "Jaká je velikost souboru" - tam zadej požadovanou velikost v menu "Určete velikost", pozor, zadává se v kilobajtech, takže když hledáš téměř gigový soubor, tak zadej 500 tisíc = psáno 500000 (což je přibližně 500 MB).

Nástroj Obnovení systému je součást systému Windows XP Professional umožňující obnovit v případě výskytu problémů dřívější stav systému bez ztráty osobních datových souborů (například dokumentů aplikace Microsoft Word, historie prohlížených stránek, kreseb, oblíbených položek a e-mailových zpráv). Nástroj Obnovení systému sleduje změny v systémových a ve vybraných aplikačních souborech a automaticky vytvoří snadno identifikovatelné body obnovení. Tyto body obnovení vám umožňují vrátit systém do některého z dřívějších stavů. Body se vytváří denně a dále v době významných událostí v systému (například při instalaci aplikace nebo ovladače). Můžete také kdykoli vytvořit vlastní body obnovení s libovolným názvem.
[mod]Když někoho cituješ, použij alespoň kurzívu! (anarchist)[/mod]

Ne nutně. Ale pokud soubor na disku nikde "normálně" nenajdeš (není v Koši?), ani po povolení zobrazení skrytých souborů, bude potřeba zapojit "recovery" utility. A jejich účinnost se se zápisy na prohledávaný disk samozřejmě snižuje.

Rekonstrukce ztraceného gigového souboru ale opravdu bude asi problém...

jj, toto ma tiez napadlo, preto by bolo dobre predtym urobit aktualny bod obnovenia, aby sa potom mohol vratit, aj ked to je tiez riziko, pretoze sa tym vytvaraju nove subory a mozu mu prepisat miesta na disku. nieviem preco, ale mam dojem ze tie data na disku fyzicky ma, len su bude premenovane alebo premiestnene. ak som dobre cital, tak sa jednalo okolo 1GB dat, cize najlepsie by bolo, ak by si pamatal, kolko miesta na disku mal predtym, myslim ze pokles 1GB by si mohol vsimnut.

progra BinaryBiz VirtualLab 5.4.8.430 je asi zajímavý ale ja mu vubec nerozumím,škoda ze není česky,ja myslim že uz si asi musim přiznat ze data uz jsou v haji co?nebo vas jeste neco napada?nejste nekdo z ostravy tak jako ja ze by ste mě pomohli?

Mirku ale ja sem to udelal presně jak si mi to napsal ale ja tam tkovou zadnou funkci nemam.dal sem Start-ovladací panely-system-obnoveni systemu a pak tam mam uz jen funkci vypnout nastroj obnovení systemu,to co si ty psal nastavit datum a tak tam nemam.

Jestli máš Total (Windows) Commander, zkus toto:

V jednom panelu si dej kořenový adresář disku C:, zapni si třídění podle velikosti a zobrazení všech (i skrytých) souborů a napiš Ctrl+B (seřazení všech souborů bez ohledu na adresář - v našem případě podle velikosti). A prohlídni si ty soubory kolem velikosti giga - není tam něco, co by ten tvůj ztracený soubor připomínalo?

este ma napadlo, ci ten spyware doctor ktory pouzil, nema nejaku karantenu(neviem, nepouzivam) a ci to nahodou nie je tam. dalsia moznost by bola, ze by vytvoril nejaky jednoduchy subor v tom jeho softe a dal ho na web, nech sa da analyzovat. predpokladam, ze zapisuje na zaciatok suboru vlastny header a podla headru by potom mohol dokazat tie subory vyhladavat, ak fyzicky na disku este su.